Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Izstāde “Ieskats krājumā I”

Izstāde „Ieskats krājumā I”, kura bija apskatāma no 2009. gada 24. jūlija līdz 6. septembrim, ir pirmā izstāde krājumam veltīto izstāžu sērijā, kurā kim? piedāvā koncentrētu, aktīvi reflektējošu un kaleidoskopisku skatījumu uz Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma kolekcijās iekļautajiem mākslas darbiem. Kim? krājuma izstāžu mērķis ir iedvesmot apmeklētājus uz plašākām pārdomām ne tikai par laikmetīgās mākslas daudzveidīgajiem izteiksmes līdzekļiem, bet gan drīzāk par to, kā un kāpēc māksla attiecas uz ikvienu no mums.

Pirmajai krājumam veltītajai izstādei „Ieskats krājumā I” ir izvēlētas piecu Latvijas mākslinieku instalācijas, kas radītas pēdējā desmitgadē un pārstāv divas laikmetīgās mākslas paaudzes: Andris Breže (*1958) „Struktūras I – IV” (1999), Sarmīte Māliņa (*1960) „Valoda” (1989-1996), Ģirts Korps (*1976) „Untitled” (2008), Kristīne Kursiša (*1979) „Karmas diagnostika” (2003), Evelīna Deičmane (*1978) „Ņe mečtaj i ņe dumaj” (2008). Šie mākslas darbi kā ievērojami sava laika mākslas fakti ir guvuši atzinību gan izstādēs ārvalstīs, gan Latvijā, taču Kim? izstādē tie veido nepieredzētu kontekstu, attīstot jaunus dialogus gan savā starpā, gan ar apmeklētājiem. Izstādi būtiski papildina videointervijas ar māksliniekiem, kas padziļināti skaidro mākslas darbos ietvertos stāstus un motīvus. Izstāde paredzēta plašam apmeklētāju lokam – tiek gaidīti ne tikai mākslas interesenti un eksperti, bet arī ziņkārīgi jaunieši, tēti, mammas un bērni, kā arī viņu vecvecāki.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumu kopš 2005. gada veido starptautiska ekspertu grupa, un krājumā līdz šim iekļauti turpat 200 mākslas darbi, kas aptver laika periodu no 20. gs. otrās puses līdz mūsdienām. Krājumu šobrīd veido ABLV Bank, Kultūras ministrijas, Padomju perioda nonkonformistiskā mantojuma un Dāvinājumu kolekcijas. Pamatinformācija par krājumā līdz šim iekļautajiem darbiem ir atrodama Kim? mājas lapas sadaļā Krājums.