Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Filipa Pīlekera personālizstāde “Filips Pīlekers Kim? Laikmetīgās mākslas centrā”

 

“Filips Pīlekers Kim? Laikmetīgās mākslas centrā”

Philip Pilekjær at Kim? Contemporary Art Centre

05.05-11.06

 

Izstādei Kim? Filips Pīlekers ir izstādījis jaunu, populāro YouTube žanru lo-fi atdarinošu digitālu videodarbu. Lo-fi pazīstams ar klipu no multiplikācijas filmām, nereti japāņu anime, izmantošanu kā vizuālo materiālu garām pleilistēm ar mierīgu mūziku, kas paredzēta kā fons citām darbībām, piemēram, lasīšanai vai relaksācijai. 

 

Īpaši Kim? Pīlekers uzrunāja Hošiminas pilsētā bāzētu animācijas studiju Nam Hai Art Design Company un pasūtīja oriģinālu animāciju, kas kalpo par aizkulišu ieskatu šīs vidējā izmēra mākslas instiūcijas ikdienas aktivitātēm birojā, attēlojot pastāvīgi mainīgu sadzīves parādību – dokumentu, piezīmju, uzkodu un žurnālu – ceļu līdz galvenās kuratores galdam un prom no tā. 

 

Izdomātā Kim? aina ir balstīta fotodokumentācijā, kuru Pīlekers fiksēja Rīgas apmeklējuma laikā šī gada sākumā, un tā sniedz iespēju palūkoties uz institūciju un tās dinamiku neierastā veidā – burtiski kā uz multiplikācijas filmu. Tā kā, līdzīgi citiem šī žanra videoklipiem, šī darba prezentācijai nemaz nav nepieciešama fiziska izstādes zāle, un to pat vislabāk būtu aplūkot, atrodoties katra paša privātās telpas komfortā, video tiek prezentēts gan izstāžu telpā, gan tiešsaistē.

 

Instalāciju ar video papildina The New Yorker  komiksu ilustratora Krisa Vejanta akvarelis Original Piece. Vejantam Pīlekers pasūtīja uzdrukāt ilustrāciju uz viņa iepriekšējās izstādes ielūguma kartītes; galu galā tika izmantots tikai tās digitālais attēls un oriģinālais mākslas darbs pārtapis par lieku blakusproduktu.

 

 

Filips Pīlekers (dz. 1988) ir mākslinieks un žurnāla PROVENCE redaktors. Pēdējos gados viņa darbi ir tikuši izstādīti Sang Hipolyt (Berlīne), XYZ collective (Tokija), The Downer (Berlīne), Longtang (Cīrihe), Silberkuppe (Berlīne), Kunsthal Charlottenborg (Kopenhāgena) u.c.

 

 

Izstādi atbalsta: Dānijas mākslas fonds, Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Absolut, Kokmuižas alus