Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Svētais briesmonis Larss fon Trīrs un norvēģu mājsaimnieces

Sadarbībā ar Kinoskolu – interešu izglītības projektu, kas sākušas darboties Kim? telpās Spīķeros (3.stāvā), – Ziemeļvalstu filmu dienu ietvaros notika divas lekcijas.

Sestdien, 17. oktobrī plkst. 16:00 lekcija Svētais briesmonis Larss fon Trīrs. Kritiķi Normunds Naumanis un Dita Rietuma sarunājās un stāstīja par vienu no Eiropas spilgtākajiem režijas talantiem – dāņu režisoru Larsu fon Trīru, kura jaunākā filma – skandalozais Antikrists, kas sacēla pretrunu vētru šā gada Starptautiskajā Kannu kinofestivālā, beidzot nonākusi Rīgā. Neizpaliks arī Trīra agrīno filmu fragmenti.

Stāstījums par Larsu fon Trīru, cerams, sagatavoja klausītājus filmas Antikrists Latvijas pirmizrādei, kas notika tajā pat dienā – 17. oktobrī plkst. 22:00 kinoteātrī K.Suns Ziemeļvalstu filmu dienās.

Šī bija pirmā no Kinoskolas sestdienām Kim?, kas, cerams, kļūs par jauku tradīciju – vietu un laiku, kur un kad cilvēki runā par kino un skatās to.

Trešdien, 21. oktobrī plkst. 19:00 Norvēģijas Filmu institūta ārzemju nodaļas vadītājs, harizmātiskais un erudītais kino vēsturnieks Jans Eriks Holsts (Jan Erik Holst) stāstīja par tik fascinējošu un maz zināmu tēmu kā Norvēģijas mājsaimnieču kino.

No neilona zeķēm līdz jaunākajai virtuves tehnoloģijai, no zobu pastas līdz ātru vakariņu pagatavošanas metodēm – šīs tēmas veidoja un baroja  Norvēģijas mājsaimnieču filmu industriju 20. gs. 50. gados.Lekcijā īpaši gaidīti tie, kurus interesē kino un reklāmindustrijas saites.

Projektu veido Kinoskola un Kim?, atbalsta – Ziemeļvalstu Filmu dienas.