Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Ginta Gabrāna izstāde “Baltais punkts”

No 2009. gada 6. novembra līdz 13. decembrim Programmas nr. 6 ietvaros Kim? / RIXC galerijā bija apskatāma latviešu mākslinieka ar plašu starptautisku pieredzi – Ginta Gabrāna (1970) izstāde “Baltais punkts”.

Ginta Gabrāna izstādē „Baltais punkts” ietverti attēli, kas radušies, lāzera staram tumšā telpā lūstot uz īpaši sagatavotas atstarojošas virsmas – uz mikrospoguļa esoša ūdens piliena. Iegūtā projekcija tiek „ierakstīta” uz lielformāta gaismas jūtīgas virsmas – fotopapīra. Pēc apstrādes ar foto ķīmiju tiek iegūta ar lāzera staru veidota unikāla „fotonu glezna”, kur visa fotopapīra virsma ir informatīvi pārblīvēta ar fotonu (gaismas kvantu) atstātajām pēdām.

Projekcijā iegūtais gaismas elektromagnētisko viļņu interferences mikroskopisko procesu palielinājums ļauj parādīt gaismas „tumšo”, neredzamo pusi. Iegūtie attēli šķiet kā citas pasaules ainavas, kuras var vērot ar pirmatklājēja sajūtu un mākslinieka ainavista acīm, kurš izgājis plenērā  paralēlā pasaulē.

Gabrāna pēdējais apjomīgākais projekts „Ne vilnis, ne daļiņa” 2008. gadā izstādīts Parīzē. „Hansabankas” grupas Mākslas balvas laureāts (2004). Piedalījies 26. Sanpaulu biennālē (2005) un 52. Venēcijas mākslas biennālē (2007), kā arī daudzviet citur pasaulē. Ginta Gabrāna projekti ir bijuši veltīti gaismas, ūdens un atstarošanās parādībām, uz kurām iespējams palūkoties gan no racionāli loģiskās, gan iracionāli intuitīvās puses.

Izstādes “Baltais punkts” norisi atbalsta PRO 1 un pilna servisa pakalpojumu aģentūra “Pareizā ķīmija”.