Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
GRĀMATAS PREZENTĀCIJA: “Your Time Is My Time” un saruna ar Viktoru Timofejevu

Piektdien, 28. jūlijā, plkst. 18.00 Kim? Laikmetīgās mākslas centrā notiks grāmatas Your Time Is My Time (“Tavs laiks ir mans laiks”) atvēršana. Tajā redaktores, kuratore Merilina Taluma (Merilin Talumaa) un pētniece Annika Totsa (Annika Toots), prezentēs grāmatu un vadīs sarunu ar mākslinieku Viktoru Timofejevu.

 

Grāmatā Your Time Is My Time analizētas Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mākslinieku laikmetīgās mākslinieciskās prakses globālo tīklu un mākslas produkcijas attīstības kontekstā. Grāmatas uzmanības centrā ir Baltijas valstu mākslinieki, kuri ilgāku laiku dzīvo un strādā ārpus reģiona, vai ir sava veida nomadi, kas pastāvīgi ceļo starp dažādām pilsētām un valstīm. Grāmatā pētīti dažādi migrācijas, nedrošības, piederības un kopienas veidošanas aspekti šo mākslinieku praksē, lai pārdomātu, kā esošie apstākļi ietekmē un formē viņu mākslas darbus.

 

Your Time Is My Time fiksē arī pagrieziena punktu laika, ģeogrāfiskā un sociālā tuvuma uztverē, kā arī pāreju uz ilgtspējīgāku māksliniecisko metožu un prakšu meklējumiem, kas notiek reakcijā uz ekonomiskajām un ekoloģiskajām grūtībām. Vai pašreizējais krīzes laikmets ir radījis jaunus darba veidus? Kā ir mainījusies mājas un darbavietas nozīme?

 

Redaktores: Annika Totsa (Annika Toots), Merilina Taluma (Merilin Talumaa).

 

Tekstu autori: Inga Lāce, Sandra Skurvida (Sandra Skurvida), Emma Destere (Emma Duester), Neringa Černauskaite (Neringa Černiauskaitė).

 

Mākslinieki: Žilvins Kempins (Žilvinas Kempinas), Vitens Jankūns (Vytenis Jankūnas), Viktors Timofejevs, Ella Krugļanska (Ella Kruglyanskaya), Daiga Grantiņa, Ingela Vaikla (Ingel Vaikla), Pakui Hardware, Merike Estna, Agne Jodvalkīte (Agnė Juodvalkytė), Katja Novitskova, Dorota Gaveda un Egle Kulbokaite (Dorota Gawęda & Eglė Kulbokaitė), Lina Lapelīte (Lina Lapelytė), Evita Vasiļjeva, Emīlija Škarnulīte (Emilija Škarnulytė), Laura Polda (Laura Põld), Marija Kapajeva (Maria Kapajeva).

 

Dizains: Kerts Vīarts (Kert Viiart).

 

Korektūra: Brine Maklaugina (Bryne McLaughlin).

 

Izdevējs un izplatītājs: Mousse Publishing un Roots to Routes.

 

Grāmatas izdošanu atbalsta: Igaunijas Kultūras ministrija, Outset Estonia, Igaunijas Kultūras fonds, Igaunijas Mākslas vēsturnieku un kuratoru biedrība, Ziemeļvalstu kultūras punkts.

 

Pasākumu atbalsta: Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, “Valmiermuižas alus”.

 

Viktors Timofejevs ir mākslinieks no Rīgas, kas šobrīd dzīvo Ņujorkā. Timofejeva starpdisciplināro praksi veido personiska pieredze, spekulatīvi priekšstati un to starpstāvokļi. Viņš rīko ikmēneša pasākumus, kas ietver filmu seansus, performances un sensorās deprivācijas klausīšanās sesijas No Moon projektu telpā Bruklinā, kuras līdzdibinātājs viņš ir kopš 2018. gadā. Viņš ir piedalījies izstādēs Nacionālajā galerijā Prāgā (2022), 14. Baltijas triennālē Viļņā (2021), Ludviga muzejā Budapeštā (2020), Bozar Briselē (2020) un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Rīgā (2020).

 

Ieeja pasākumā bez maksas. Grāmatu pasākuma laikā būs iespēja iegādāties.

 

Your Time Is My Time
2023, Angļu val., 216 lpp, Mīkstie vāki, 17 x 23 cm.
ISBN 978-88-6749-591-7
€ 25 / $ 29.95