29. septembrī 18:30 Kim? mītnes 3. stāvā bija iespēja noklausīties Gunta Bereļa lekciju “Kāpēc rakstnieki neraksta blogus?”.
Latvijā ir tuvu pie 300 Rakstnieku savienības biedru plus vēl krietns skaits ļaužu, kas laiku pa laikam publicē grāmatas, kuras varētu uzskatīt par daiļliteratūrai piederīgām. Par rakstnieku varam uzskatīt personu, kas visu laiku raksta, bet, ja arī neraksta, tad domā, ko varētu uzrakstīt, un, kad ir kaut ko uzrakstījis, sāk sūdzēties, ka viņu neviens negrib izdot un ka viņa radītie teksti nesasniedz lasītāju.
Tātad – simtiem ļaužu, kuri ikdienā profesionālā līmenī strādā ar tekstu, lieto valodu savu domu, uzskatu, izjūtu, pārdzīvojumu izteikšanai un kuriem viņu radīto tekstu nogādāšana līdz tiem relatīvi nedaudzajiem lasītājiem, kam interesē tieši šī konkrētā autora darbi, ir ja ne gluži pati svarīgākā prioritāte, tad vismaz viena no svarīgākajām.
Bet: starp šiem rakstnieku un rakstītāju simtiem atradīsies labi ja uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi ļauži, kas mēģina rakstīt blogus, t. i., mēģina vai nu izmantot patlaban vistiešāko un nepastarpinātāko iespēju kontaktēties ar potenciālo lasītāju, vai arī publiskot savus darbus. Turklāt tā ir ne tikai Latvijai specifiska situācija – visā pasaulē tieši rakstnieki ir visslinkākie blogeri. Kāpēc tāds paradokss – uz to mēģina atbildēt Guntis Berelis, pastāstot arī par to, kā viņš, starp citu, arī nebūdams blogu cienītājs, pavērš bloga piedāvātās iespējas sev patīkamā virzienā blogā Guntis Berelis vērtē.