Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Haines Resdāla Avdāla instalācija “Kaste ar caurumiem”

Instalācija-izrāde „Kaste ar caurumiem” (Box With Holes) ir tapusi Beļģijā. Tā pēta attiecības starp tausti un tās vizualizāciju. Par ko kļuvusi cilvēku saskarsme laikā, kad aizvien vairāk sazināmies ar tehnoloģiju starpniecību? „Kaste ar caurumiem” pārvieto sajūtas un aizved skatītāju jaunā mentālā stāvoklī.

„Kaste ar caurumiem” ir spēle, kur skatītājs kļūst par aktīvu līdzdalībnieku. Tā ir drosmīga pieredze un personisks piedzīvojums gan skatītājam, gan māksliniekam, jo abas puses atrodas vienlīdzīgās pozīcijās.

Haine Resdāls Avdāls (Heine Røsdal Avdal) ir norvēģu dejotājs, horeogrāfs un videomākslinieks, kura daiļrades centrā ir jauno mediju un tehnoloģiju lietošana dejā un jautājums, vai ar to palīdzību iespējams mākslas darbam piešķirt jaunu nozīmi, mainīt ķermeņa un apkārtējās dzīves uztveri.

Avdāls ir studējis Norvēģijas Valsts Baleta akadēmijā un prestižajā dejas skolā P.A.R.T.S. Beļģijā. Kā dejotājs viņš ir strādājis ar ievērojamiem Eiropas horeogrāfiem. 2000. gadā Avdāls nodibināja savu kompāniju „Deep Blue”.