Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Ieva Epnere “Zaļā zeme”

No 2010. gada 4. septembra līdz 3. oktobrim Programmas nr. 15 ietvaros Kim? / FK galerijā būs apskatāma Ievas Epneres izstāde „Zaļā zeme”. Izstādē eksponētās fotogrāfijas un instalācija ir ne vien unikāls un kvalitatīvs artefakts, bet arī sociokulturāls tipiskas Latvijas mazpilsētas portretējums.

„Zaļā zeme” ir stāsts par laiku, pagātni un tagadni, par laiku, kas ir pārvērtis kādu Latvijas mazpilsētu, kas agrāk bijusi ļoti aktīva un dzīvīga vieta. Tā ir Vaiņode – Ievas Epneres bērnības vieta, kur māksliniece katru vasaru pavadīja 3 mēnešus.

Vaiņodei ir interesanta vēsture un tā ir piedzīvojusi dažādus laikus, tajā savā laikā atradās cepelīnu angāri, kurus šodien pazīstam kā Rīgas centrāltirgus paviljonus. Padomju laikā Vaiņodē atradās stratēģiski nozīmīgs militārais lidlauks, dzelzceļa stacija, kas darbojās līdz 1997. gadam un kas šobrīd šķiet iemigusi uz nenoteiktu laiku.

Vietas, kur agrāk dzīvoja militāristi ar savām ģimenēm, tagad ir pārvērtušās par zaļām pļavām. Darbs pie projekta „Zaļā zeme” ir kā „redzes treniņš”. Tā nav skumšana pēc aizgājušajiem laikiem, tā ir brīnumu meklēšana tagadnē, mūsu ikdienā.

Uzsvars ir likts uz ainavu un cilvēka portretējumu ainavā. Ievu Epneri interesē notvert un atainot atmosfēru un noskaņu, kas šobrīd valda mazpilsētā.

Šī fotogrāfiju sērija un instalācija  ir ceļojums laikā, kad mākslinieces personīgā pieredze, bērnībā pavadītās vasaras Vaiņodē šobrīd tiek transformēta caur noteiktiem sociāliem procesiem sabiedrībā, kas nav vairs bērna acīm veidota pasaule, bet gan realitāte.