Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
If You Can’t, Engage

 

Evitas Vasiļjevas publikācija
Teksts: Evita Vasiļjeva
ISBN 978-9934-8522-1-3
Rīga/Amsterdama, 2016

 

“If You Can’t, Engage” tika radīts kā papildinājums un reizē kopsavilkums Evitas Vasiļjevas divu gadu darba procesam rezidencē “De Ateliers” Amsterdamā. Visu šīs publikācijas atvērumu pamatā ir materiāli no mākslinieces arhīviem. Kādam tie sniegs ieskatu autores darba metodēs, kādam uzdos vēl vairāk jautājumu par mūsdienu mākslu un tās mainīgā garastāvokļa attiecībām ar tradīciju, taču māksliniecei šī publikācija kalpo kā atsevišķs darbs, palīgrīks, kas norāda, ka nekas nav nejaušība un visam ir sava vieta plašākā darbu un notikumu virknē.

Publikācija “If You Can’t, Engage” tapusi sadarbībā ar grafisko dizaineri Mislavu Žugaju (Mislav Žugaj) un kim? Laikmetīgās mākslas centru.

“Bildes melo. Kā lai atspoguļo hromētu metāla struktūru tā, kā tā spīdēja brīdī, kad uz to skatījāmies, stāvot klāt? Tas panākams diezgan nekaunīgi, (digitāli) pieliekot klāt vairāk hroma un blakus – pa kādam betona skulptūras fragmentam,” par savu darbu raksta māksliniece. Evita Vasiļjeva izmanto savu darbu dokumentāciju kā elastīgu materiālu, ar kuru turpināt strādāt, griezt, līmēt, skenēt, kombinēt un panākt pēc iespējas tuvāku un personiskāku realitātes izjūtu.

“Katrs šīs publikācijas atvērums ir telpa, kurā tiek radītas jaunas dimensijas un manipulēts attēla saturs. Plakne ir vienīgā robeža, nosacījums, ierobežojums, kas satur izdevuma saturu, kurš plūst starp fikciju, dokumentāciju, realitāti, materialitāti, gaismu, melanholiju un krāsu,” uzsver publikācijas autore.