Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Indriķis Ģelzis “Tikšanās”

“Dodos no vienas vietas uz otru. Aizeju es vai pretī nākamā ainava? / Pārvietojoties, atrodos savas un pretimnākošās kustības saskares punktā. / Abi šie pretēji vērstie virzieni paliek manī un kļūstu par to tikšanās vietu. / No kurienes nāku un kur nokļūšu, pateikt es nevaru, jo neviens no kustības virzieniem to neatklāj. / Tādēļ arī nespēju pateikt, kur Tevi aizvedīšu.”

 

Izstādē eksponēti trīs video darbi un viens telpisks objekts. Divos no video darbiem attēlotas burtiskas ceļa zīmju “Bērni” un “Apdzīt aizliegts” norises dabā. Trešais video darbs sastāv no diviem atsevišķiem kadriem. Pirmajā kadrā redzama mašīna, kurā pārvietojas divi cilvēki – sieviete un vīrietis. Otrajā kadrā šie paši cilvēki atrodas ārpus mašīnas – auto motora nodalījumā un kadru vērsums pretējā virzienā ir tāds, lai sievietes un vīrieša rokas un kājas “atrastos” salonā.
Objekts izveidots no divām iegādātajām “Lada 2101” automašīnām, kuras procesa laikā pārdalītas divās vienādās daļās. Rezultātā abu mašīnu aizmugurējās daļas savienojums radījis vienu kopēju objektu, kas kalpo gan par centrālo objektu izstādei, gan tajā apskatāmajiem video darbiem.

 

Izstāde “Tikšanās” seko personālizstādei „Aklās skaņas”, kas norisinājās Kim? trīsgades programmas ietvaros. Indriķis Ģelzis piedalījies izstādēs un festivālos Vācijā, Holandē, Francijā. Jaunākie projekti – personālizstāde “Apmaldīties redzes laukā”, Cēsīs 2011. gada vasarā; izstāde “Atpazīt pretinieku” Cvollē Nīderlandē, Beeldbuis video mākslas festivālā; Latviešu video mākslas vakars “Mains d’œuvres” kultūras centrā Sentuānā, Francijā u.c.