Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kevins Bīslijs “Novilkumi”

Pirmajā Kevina Bīslija personālizstādē Eiropā skatāma konstalācija, kuru veido objekti, instrumenti un Rīgā iegūti artefakti, kuros iestiprināti mikrofoni. Apmeklētājiem virzoties pa instalācijas telpu, priekšmeti uztver apkārtējās skaņas un caur dažādās mākslas centra vietās novietotiem skaļruņiem raida noskaņas pilnas atbalsis. Izšķirot un pastiprinot skanisko un vizuālo pieredzi, mākslinieks rada sensorisku kopīgās refleksijas telpu.

Izstādes nosaukumā “Novilkumi” ietverta atsauce uz mākslas darbu reproducēšanā izmantotu metodi: attēla vai tekstūras iegūšanu, uzliekot uz virsmas kādu materiālu (piemēram, papīru) un paberzējot to ar zīmuli vai vasku. Šādai informācijas pārnesei ir daudz līdzību ar Bīslija veikto kultūras nogulšņu izpēti – mākslinieks pievēršas tam, kā konkrētās vietas sociālā, ekonomiskā un ģeogrāfiskā vēsture ietekmē tagadnes atmosfēru. Savā sveķu skulptūru sērijā iekļaujot tautiskas zīmes un tekstūras, kas atrastas vietējā krāmu tirgū, Bīslijs ne vien saplūdina un slāņo jau esošās nozīmes, bet arī ar materiālā un ķermeniskā sastapšanos rada jaunas.

 

Kevins Bīslijs (dz. 1985. gadā Virdžīnijas štata Linčbērgā, ASV) dzīvo un strādā Ņujorkā. Viņa mākslinieciskajā praksē saplūst tēlniecības, fotogrāfijas, skaņu mākslas un performances robežas. Mākslinieks piedalījies izstādēs visā pasaulē. 2018. gadā Bīslijam paredzētas personālizstādes Laikmetīgās mākslas institūtā Bostonā (Masačūsetsā) un Vitnijas Amerikāņu mākslas muzejā Ņujorkā. Mākslinieku pārstāv Ņujorkas galerija Casey Kaplan.