Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kim? aicina uz mākslas mediatoru vadītām ekskursijām izstādē “Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas”

Lai uzrunātu plašāku auditoriju un palīdzētu apmeklētājiem izprast laikmetīgo mākslu, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs līdz decembra beigām piedāvā iepazīt izstādi mākslas mediatora pavadībā. Tūrēs piedalīties īpaši aicināti skolēni, lai kopā ar mediatoru izzinātu izstādē aplūkotās tēmas, mākslas darbus un to kontekstu, sadarbotos radošās aktivitātēs un iesaistītos diskusijās. Mākslas mediatori rūpēsies, lai katrs tiktu sagaidīts ar personisku attieksmi un klātienes sarunu izstādē, rosinot domāšanas un radošo procesu, kā arī iespēju brīvi uzdot interesējošos jautājumus.

 

“Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas” ir grupas izstāde, pētniecība un publiskā programma. Daudzslāņainais stāsts, kas caurvij projektu, veidojas ap divu ar Rīgu saistītu personību dzīvēm un darbību: drēbnieku, piegrieztņu dizaineru un pašizdotu mācību grāmatu autoru Solomonu Levitānusu (Solomon Levitanus, 1875–1941) un Bauhaus tekstila studenti un dizaineri Ļubu Monastirsku (Ljuba Monastirsky, 1906–1941). Izstādē iekļauti unikāli arhīva materiāli no Bauhaus Dessau fonda Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Tilburgas TextielMuseum, Latvijas Nacionālā arhīva un privātiem arhīviem, kā arī  jaunpasūtīti Kristas Dzudzilo un modes dizaineru MAREUNROL’S darbi, jaunai telpai un kontekstam pielāgotas dažādu paaudžu mākslinieču Albas D’Urbano un Daigas Grantiņas instalācijas, kā arī kinorežisora Sergeja Lozņicas filma un Ground Penetrating Radar grupas ģeoarheoloģisko izpēte. Tā izstādes veidotājas vēlas aktualizēt jautājumus par kolektīvās atmiņas veidošanu, tulkošanas metodēm un matērijas radošu transformāciju.

 

Mediatoru tūres izstādē ir bez maksas un tām var pieteikties gan skolēni grupās, gan kolektīvi un ģimenes. Plānotas arī vairākas publiskās ekskursijas, kurās var piedalīties ikviens interesents. Tūres laikā skolēni darbosies grupās un iesaistīsies aktivitātēs, kuru centrā ir radošā un konceptuālā domāšana, mākslas darbu materialitāte vai izstādes telpa, apģērbs un ķermeņa politika. Mediatoru programmas mērķis ir mazināt barjeras starp apmeklētāju un laikmetīgās mākslas darbiem un institūciju, veicināt radošo un kritisko domāšanu, iztēli un komunikāciju.

 

 

NODARBĪBU LAIKI:

 

30.11. un 28.12. plkst. 18.00 un 20.00 Riga Last Thursdays ietvaros

 

Katru sestdienu un svētdienu (izņemot 24.12.) plkst. 13.00 un 16.00

 

Pirmdienās 4.12., 11.12., 18.12. plkst. 11.00

 

Pr., Tr., Ce., P., Se. un Sv. laikā no plkst. 11.00–18.00 tūrēm sev ērtā laikā aicinātas pieteikties skolēnu grupas.

 

 

NODARBĪBU TĒMAS:

 

Saskatīt rakstu: skatīšanās kā saruna. Radoša nodarbība ar dialoga elementiem

Mērķauditorija: jaunieši vecumā no 16–18 / vidusskolēni

 

Konceptuālisms: nēsājamā atmiņa un atstātā tagadne

Mērķauditorija: jaunieši vecumā no 16–18 /  vidusskolēni

 

Atmiņu tērps

Mērķauditorija: jaunieši vecumā no 14–18 / 7.–12. klase

 

Ķermeņa—mākslas—valoda (pirmdienās)

Mērķauditorija: jaunieši vecumā no 16–18 / 9.–12. klase

 

Visu nodarbību ilgums: ap 60 min. Tūres notiek latviešu valodā.

 

 

PIETEIKŠANĀS:

 

Rakstot uz kim@kim.lv, norādot tēmu “Pieteikums tūrei”

vai zvanot +371  26143917 , +371  29600916

 

 

ERASMUS+ programmā īstenoto projektu “RIBOCA Repository of Knowledge” (Nr. 2020-1-LV01-KA227-SCH-094581) līdzfinansē Eiropas Savienība. Eiropas Komisija nav atbildīga par šīs publikācijas saturu.