Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kim? Laikmetīgās mākslas centra komandai pievienojas izpilddirektore Laima Ruduša

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ar prieku paziņo, ka ar šī gada aprīli organizācijā atgriežas Laima Ruduša, kas no aprīļa pildīs izpilddirektores pienākumus. Kim? izpilddirektore būs atbildīga par finansējuma piesaisti, komandas vadību un izglītības programmas koordinēšanu.

 

Laima Ruduša ir beigusi mākslas vēstures studijas Bostonā un Maģistrantūras līmenī mācijās nacionālājā un transnacionālajā programmā Minsteres Universitātē, Vācijā. Viņa ir ieņēmusi dažādus vadošus amatus laikmetīgās mākslas institūcijās Bostonā, Londonā un Rīgā. Laima ir strādājusi Masačūsetsas tehnoloģiju institūta Lista vizuālo mākslu centrā, par mākslinieka Filisas Evenas (Phyllis Ewen) asistenti kā arī vadījusi finanses un personālu eksperimentālajā privātgalerijā GALERIE8 Londonā. 2012. gadā viņa ieņēma kuratora asistentes pozīciju Rīgas mākslas telpā. No 2013. līdz 2016. gadam viņa strādāja par projektu vadītāju Kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā.

 

Jaunās izpilddirektores pievienošanās Kim? komandai sakrīt ar mākslas centra desmito dzimšanas dienu, kā kontekstā centrs ir izvirzījis ilgtermiņa ambīciju radīt inovatīvu un laikmetīgu mākslas izglītības programmu skolas un pirms skolas vecuma auditorijām. Izpilddirektores pievienošanās Kim? kolektīvam ļaus papildināt esošo publisko pasākumu programmu, kā arī pilnveidot esošo izglītības programmas formātu, ļaujot sasniegt plašāku aktivitāšu apmeklētāju auditoriju. Programmas pilnveidošana notiks ciešā sadarbībā ar Kim? Laikmetīgās mākslas centra programmas direktoru Kasparu Groševu.

 

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir 2009. gadā dibināta lokāli un starptautiski atpazīstama mākslas institūcija, kas šogad, kopā ar Latvijas laikmetīgās mākslas centru organizē Latvijas ekspozīciju 58. Venēcijas mākslas biennālē, ar mākslinieces Daigas Grantiņas piedalīšanos, kā atklāšana notiks š.g. 10. maijā. Kim? desmitgades svinības papildina mākslinieces Katrīnas Neiburgas personālizstāde “MATI”, kā atklāšanas pasākums norisināsies 25. aprīlī Sporta 2 kvartālā.