Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kim? izstāžu arhīvs jaunā laikmetīgās mākslas dokumentācijas tiešsaistes krātuvē – Contemporary Art Library

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir priecīgs paziņot par dalību un dibinātājpartnera statusu jaunā laikmetīgās mākslas dokumentācijas tiešsaistes krātuvē Contemporary Art Library.

 

Contemporary Art Library ir izveidota bezpeļņas organizācijas, kas uztur šobrīd vienu no populārākajam laikmetīgās mākslas vietnēm tiešsaistē – Contemporary Art Daily, paspārnē. Bibliotēka ir augošs arhīvs ar vairāk nekā 370 000 attēliem, dokumentiem un video, kurā pilnībā publiskots Kim? izstāžu arhīvs – 160 ieraksti, sākot no publiskās darbības uzsākšanas 2009. gadā.

 

Jaunā bibliotēka, kas ir plašākais šāda veida publiskais arhīvs, glabā vairāk nekā 370 000 attēlu, dokumentu, un video, kas atspoguļo vairāk nekā 12 500 izstādes, performances un citus projektus, kas iegūti no pēdējiem Contemporary Art Daily arhīva 12 gadiem un papildus dokumentācijas no 78 dibinātājpartneriem – mākslas institūcijām un galerijām visā pasaulē. Turpinot papildināt Contemporary Art Library, arhīvu organizatori plāno koncentrēties uz reģioniem, kas līdz šim ir nepietiekami pārstāvēti arhīvos: mākslas telpām, kuru dokumentācija var izgaist no publikas, kā arī mākslinieku vadītām un alternatīvām telpām, kam nav pieejas profesionalizētai arhīvu infrastruktūrai. Kim? un Viļņas Laikmetīgās mākslas centrs ir vienīgās mākslas institūcijas no Baltijas, kas ir pārstāvētas šajā projektā.

 

Contemporary Art Library plašajai laikmetīgās mākslas dokumentācijas krātuvei var piekļūt pilnīgi bez maksas. Bibliotēkas vietnes apmeklētāji —contemporaryartlibrary.org—var meklēt māksliniekus vai mākslas telpas un pārlūkot hronoloģiski izkārtotu sarakstu ar izstādēm, performancēm un citām dokumentētām aktivitātēm. Visā bibliotēkā mākslinieku vārdi un mākslas telpas darbojas kā saites uz šīm hronoloģijām. Gaumes algoritmu un ierobežojošu kategoriju vietā, apmeklētāji ir aicināti veikt individuālus, gadījuma un asociatīvus “lēcienus” un atklāt māksliniekus un mākslas telpas viņu reālās pasaules savienojumu kontekstā. Tāpat arī, Contemporary Art Daily, kas katru dienu turpina publicēt pašreizējās izstādes un citus projektus, iekļaus saites uz mākslinieku un mākslas telpu ierakstiem bibliotēkā. Tuvāko mēnešu laikā bibliotēka papildinās Kim? sadaļu ar institūcijas izdoto publikāciju un notikumu izlasi.

 

Apvienojot un sasaistot atsevišķus laikmetīgās mākslas dokumentācijas arhīvus, Contemporary Art Library ļaus studentiem vieglāk apgūt laikmetīgās mākslas lauku, profesionāļiem veikt padziļinātus pētījumus un māksliniekiem sekot līdzi laikabiedru darbam. Iekļaujot šos dokumentācijas elementus modernā informācijas glabāšanas sistēmā, kas tiks atjaunināta, bibliotēka apņēmas tos saglabāt arī gadījumos, kad tiks aizvērtas attiecīgās mākslas telpas un viņu interneta vietnes. Padarot nesenās mākslas vēstures procesus vairāk pieejamus, kā arī tādus, kuros vieglak orientēties, bibliotēka sniedz pienesumu tam, lai laikmetīgās mākslas apguves procesi būtu iekļaujošāki.

 

Bibliotēkas dibinātājpartneri atspoguļo mākslas telpu klāstu, kas veido laikmetīgās mākslas jomu, sākot no neatkarīgām projektu telpām līdz visu izmēru galerijām un institūcijām: Air de Paris, Almine Rech, Altman Siegel, Antenna Space, The Approach, Arts Club of Chicago, Art Sonje Center, Atlanta Contemporary, Ballroom Marfa, Galerie Barbara Weiss, Bel Ami, Bergen Kunsthall, Bortolami, Bridget Donahue, Galerie Buchholz ,CENTRAL FINE, Contemporary Art Centre Vilnius, Contemporary Arts Center Cincinnati, The Contemporary Arts Museum Houston, Crèvecoeur, Dépendance, The Drawing Center, Etablissement d’en face, FRAC Lorraine, Galerie Francesca Pia, Hammer Museum, Hannah Hoffman Gallery, Galerie Hussenot, Jacky Strenz, Jessica Silverman, JOAN, Kim? Contemporary Art Centre, Kunsthal Aarhus, Kunsthalle Basel, Kunsthalle Bern, Kunsthalle Lissabon, Kunst Halle Sankt Gallen, Kunsthalle Zürich, Künstlerhaus, Halle für Kunst & Medien (KM–), Kunstverein Hannover, Kunstverein Nürnberg, LACE (Los Angeles Contemporary Exhibitions), LAXART, Layr, Les Bains-Douches, Long March Space, Lulu, MAMCO, Maureen Paley, Meliksetian | Brigg,s Mendes Wood DM, Mercer Union, Midway Contemporary Art, Misako & Rosen, MIT List Visual Arts Center, Modern Art, Museo Tamayo, Neue Alte Brücke ,The Newsstand Project, Nonaka-Hill, Overduin & Co., Parker Gallery, Participant Inc., Petzel, Pivô, The Power Plant, Radio Athènes, Schinkel Pavillon, Swiss Institute, Taka Ishii Gallery, Te Tuhi, UCCA Center for Contemporary Art, u’s, Vleeshal, The Wattis Institute, What Pipeline, WIELS, XYZcollective .

 

Links uz Kim? sadaļu šeit.

 

 

Kim? Laikmetīgās mākslas centra dalību Contemporary Art Library atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.