Kim? Laikmetīgās mākslas centrs

No 1. līdz 21.oktobrim noris Kim? izglītības programmas līdzekļu piesaistes kampaņa. Divu izglītības programmas pastāvēšanas gadu laikā Kim? izglītības programmas ievaros apmeklējuši ap 8000 apmeklētāji – bērni, jaunieši un seniori. Ir notikušas vairāk kā 400 radošās darbnīcas un aizpildītas vairāk kā 5000 speciāli bērniem veidotas darba burtnīcas.

 

Mākslas izglītība laikmetīgās mākslas institūcijā ir visā pasaulē pieņemta prakse, kas šobrīd Latvijā tikai uzsāk savu attīstību. Veidojot izglītības programmu Kim?, ir ņemti vērā pasaulē atzītākie programmu modeļi, radot īpaši pielāgotu programmu dažādām mērķauditorijām – pirmsskolas vecuma bērniem, jauniešiem, senioriem, valsts aprūpes iestādēs esošajiem, cilvēkiem ar invaliditāti un daudzu citu sociāli mazaizsārgāto grupu pārstāvjiem. Programmas ietvaros tiek rīkotas bezmaksas tūres mākslas galerijā, semināri, radošās darbnīcas, lekcijas, bērnu dienas, senioru pēcpusdienas un daudzi citi pasākumi.

 

Zane Čulkstēna, Kim? Laikmetīgās mākslas centra dibinātāja: “Kā liecina atsauksmes un kā redzams šīs kampaņas video materiālos, mūsu darbs ir cilvēkiem svarīgs un tiek augstu novērtēts. Kamēr mums nav pieejami pastāvīgi projektu konkursi vai citi resursu avoti šīs programmas nodrošināšanai, mums jālūdz sabiedrības atbalsts Kim? izglītības programmas turpmākai darbībai. Mums visiem kopā šī summa nav liela. 30 000 eiro, lai bērni, jaunieši un seniori varētu bez maksas iepazīt laikmetīgo mākslu.”

 

Līdz šim Kim? Mākslas nodarbības ir bijušas brīvi pieejamas ikvienam. Bezmaksas tūres un nodarbības ir nodrošinātas arī sociāli mazaizsārgāto grupu pārstāvjiem.

 

Ziedo, lai arī turpmāk bērni un seniori var apmeklēt Kim? bez maksas!