Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kim? ielūdz uz “Liepājas Mākslas foruma” atklāšanas pasākumu piektdien, 30. septembrī

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs festivāla “Liepājas Mākslas forums” ietvaros piektdien, 30. septembrī, atklāj Iļjas Lipkina personālizstādi YOU are the model! YOU are the majority! un aicina apmeklēt festivāla atklāšanas ballīti ar starptautisku atzinību guvušā britu multimākslinieka Stīvena Vorika (Steven Warwick) un latviešu eksperimentālo skaņu meistara Kaspara Groševa dīdžeju setiem.

 

PROGRAMMĀ:

 

30. SEPTEMBRIS | PIEKTDIENA

 

18.00 IĻJAS LIPKINA PERSONĀLIZSTĀDES YOU are the model! YOU are the majority! ATKLĀŠANA (Mākslas telpa Civita Nova, “Lielais dzintars”). Kuratore Zane Onckule

 

21.00 DJ NAKTS. KLUBNACHT BERLIN Stīvens Voriks, Kaspars Groševs (Publiskā zona 2.,3. stāvs, “Lielais dzintars”)

 

Festivāla atklāšanas svinību muzikālā programma, kas norisināsies koncertzālē “Lielais dzintars”, veidota, Stīvenam Vorikam iedvesmojoties no pieredzes Londonā un sava drauga Iļjas Lipkina biogrāfijas vaibstiem – fotogrāfs dzimis Rīgā, uzaudzis Kvīnsā (Ņujorka), dzīvo un strādā Berlīnē.

 

Stīvens Voriks un Kaspars Groševs vakara gaitā ar skaņas palīdzību veidos performatīvu un hipnotizējošu šo dažādo lokāciju skanisko interpretāciju. Tverot lielpilsētu īpašo auru skaņās, mūziķi aizvedīs klausītājus audio ceļojumā, kas stāstīs par mākslinieku pavadīto laiku un pieredzēm pasaules metropolēs.

 

Stīvens Voriks ir britu mākslinieks, mūziķis un rakstnieks, kurš dzīvo un strādā Berlīnē. Viņš uzstājies naktsklubos Berghain Berlīnē, Trouw klubā Amsterdamā, eksperimentālās un avangarda mūzikas telpā ISSUE Project Room Ņujorkā, kā arī Londonas laikmetīgās mūzikas festivālā, elektroniskās mūzikas un digitālās mākslas festivālā MUTEK Monreālā, laikmetīgās un eksperimentālās mūzikas festivālā Unsound Krakovā u.c.

 

Vakara muzikālo programmu atklās mākslinieks un kurators Kaspars Groševs. Savos DJ setos viņš sajauc dažādus žanrus, meklējot neparastus ritmus un sekvences gan pagātnes post-punk, balearic, new wave ierakstos, gan to atbalsojumos mūsdienu elektroniskajā mūzikā, pludinot atmosfēriskus sintezatoru viļņus, miesīgus basus un lauztus ritmus, kas aicina kustēties līdzi.

 

Izstāde koncertzālē “Lielais dzintars” apskatāma līdz 23. oktobrim.

 

Pilna festivāla programma pieejama mājaslapās: www.lmf.lielaisdzintars.lv un www.lielaisdzintars.lv .

 

Biļetes uz “Liepājas Mākslas foruma” maksas notikumiem pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3144 .

 

Pasākuma apmeklētājus ar gardiem atspirdzinājumiem sagaidīs zīmols “Kokmuiža”