Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
We're closed at the moment
Kim? lasītavas atklāšana

2010. gada 16. decembrī 17.00 norisinājās svinīga Kim? lasītavas atklāšana! Programmā: MĒS ESAM TĪKLĀ. net.art.lv (RIXC) izstādes kataloga prezentācija, grāmatu apzīmogošanas akcija, Casco (Nīderlande) projekta GDR (Grand Domestic Revolution) prezentācija.

 

17.00 norisinājās Jauno mediju kultūras centra RIXC veidotā izstādes MĒS ESAM TĪKLĀ. net.art.lv kataloga atvēršana. Katalogā izstādes kuratori Rasa Šmite un Raitis Šmits iepazīstina ar kontekstu, kādā 90. gadu otrajā pusē radās tīkla māksla. Izstādei MĒS ESAM TĪKLĀ. net.art.lv veltītajā daļā apkopoti darbu apraksti un ekrāna attēli, kā arī fotogrāfijas no izstādes.

 

Tuvojoties Ziemassvētkiem, vēlamies pateikt īpašu paldies visiem, kas ir atbalstījuši Kim? kopš tā pastāvēšanas sākuma (2009. gada maija), kā arī ziedojuši grāmatu iegādei Kim? lasītavas kolekcijai, kas ir uzsākta sadarbībā ar DDB. Lai varam pateikt paldies katram personīgi – 17.30 aicinājām Kim? atbalstītājus un viesus uz vīna glāzi un īpašo grāmatu apzīmogošanas un parakstīšanas akciju.
Sadarbībā ar igauņu mākslinieku apvienību Asterisk ir izstrādāts Kim? lasītavas zīmogs, kas tiks iespiests katrā Kim? kolekcijas grāmatā.

 

18.00 ar lekciju uzstājās nīderlandiešu apvienības Casco dalībnieki, kas stāstīja par projektu Grand Domestic Revolution (“Lielā mājsaimniecības revolūcija”) un dalījās pieredzē par savas publiskās lasītavas iekārtošanu.
GDR lasītavas projekts tika uzsākts 2009. gadā un to iedvesmoja amerikāņu autores Doloresas Heidenas (Dolores Hayden) grāmata “Lielā mājsaimniecības revolūcija” (The Grand Domestic Revolution: A History of Feminist Designs for American Homes, Neighborhoods, and Cities, 1981). GDR nav veidota kā klasiska tipa bibliotēka – tā atrodas dzīvoklī un tās satura veidošana ir atkarīga no lasītavas apmeklētājiem jeb iemītniekiem, viņu paustajām idejām un aktivitātēm.

 

Mākslas, dizaina un teorijas birojs Casco ir dibināts Utrehtā, Nīderlandē, 1990. gadā. Kopš 1996. gada Casco pēta mākslas attiecības ar publisko telpu – fizisko, sociālo un politisko vidi.

 

Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, DDB, airBaltic, Dānijas Kultūras institūts Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā, Park MV, Asterisk, ¼ Satori, Kaspars Groševs