Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
“Kim? Open Call 2020” ieguvējs ir Jānis Krauklis

Šī gada augustā Kim? izsludināja ceturto “Kim? Open Call 2020” konkursu, dodot iespēju vienam māksliniekam, mākslinieku kolektīvam vai kuratoram no Latvijas īstenot izstādi Kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

 

Kim? Open Call 2020 pieteikumus izskatīja žūrija: Kaspars Groševs (Kim? programmas direktors), Santa Mičule-Hirša (mākslas kritiķe), Egija Inzule (kuratore), Evita Vasiļjeva (māksliniece) un Zane Onckule (kuratore).

 

“Jāņa Kraukļa pieteikums iepriecināja ar pārdomātu pieeju dažādu materiālu savienošanai, atsedzot to iekšējo spriedzi un jautājumus, kas dažādos kontekstos sniedz atšķirīgas norādes. Tāpat pārliecina mākslinieka spēja strādāt ar telpu, mirklīgi padarot mākslas darbu par neatdalāmu tās sastāvdaļu”, komentē Kaspars Groševs. Izstāde noritēs 2020. gada aprīlī Kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

 

Kim? Open Call iniciatīva radās 2016. gadā ar mērķi veicināt daudzsološu un talantīgu mākslinieku un/vai kuratoru savlaicīgu atklāšanu, nodrošinot pēc iespējas labākus priekšnosacījumus un ietvaru viņu radošās ieceres veiksmīgai īstenošanai. Iepriekšējie Kim? Open Call laureāti ir Laura Brokāne, Toms Harjo un Jānis Dzirnieks.

 

Jānis Krauklis (dz.1993) ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Vizuālās komunikācijas nodaļā. Studiju gadospapildinājis zināšanas Roterdamā, Vilema de Kūninga akadēmijā un Antverpenē, Karaliskajā Antverpenes akadēmijā. 2017. gadā saņēma Ināras Teterevas stipendiju mākslā. Jānis Krauklis ir viens no četriem mākslinieku grupas “3/8” dibinātājiem. Veido izstādēs kopš 2014. gada nogales.