Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kim? izsludina Open Call 2024

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs līdz 31. martam izsludina konkursu jaunās paaudzes māksliniekiem, autoru kolektīviem un kuratoriem, kura uzvarētājam būs iespēja īstenot izstādi Kim? izstāžu zālē.

 

Piecpadsmit publiskās darbības gadu laikā Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir saglabājis nemainīgu ieinteresētību jaunu mākslas parādību novērojumos un to dažādo izpausmju atbalstīšanā, sarunu un koprades formā integrējot tās institūcijas programmā. Gatavojoties nākamā gada izstāžu programmai, izsludinām ikgadējo Kim? Open Call – iespēju Latvijā bāzētiem vai no Latvijas nākošiem māksliniekiem, kuratoriem un radošām apvienībām vecumā no 18 līdz 30 gadiem īstenot izstādi un pavadošo publisko programmu Kim? Laikmetīgās mākslas centrā ar norisi 2025.g. 1. pusē.

 

____________

Kim? Open Call 2024 laureātu komentārs:

 

Ieva Jakuša un Gundega Strauberga: “Darbojamies mākslas jomā jau vairākus gadus, bet nekad nebijām izstādījušās Latvijā. Konkurss sniedza lielisku iespēju parādīt savus darbus plašākai auditorijai, piedalījāmies gan radio, gan TV pārraidēs un sasniedzām auditoriju, kas bez Kim? palīdzības nebūtu iespējams. Mēs varējām realizēt visas mūsu idejas ar komandas atblastu, savstarpējā saziņa bija ļoti viegla un profesionāla.”

 

Karlīna Mežecka: “Tā ir bijusi brīnišķīga iespēja sadarboties ar vadošo laikmetīgās mākslas institūciju Latvijā. Īpaša pieredze parādīt savu praksi uz kopējās Baltijas laikmetīgās mākslas fona.”

 

____________
Kim? Open Call 2024 rezultātā un vismaz pusgadu garā periodā tiek precizēta un attīstīta neatkarīga mākslinieciskā pozīcija un radošā ideja (t.sk. tās aktualitāte, jautājumi, atsauces), kā arī meklēts piemērotākais veids un mākslinieciskie izpausmes līdzekļi idejas īstenošanai. Papildus tiek sniegtas konsultācijas mākslinieka/ces portfolio sagatavošanā, autora/es radošo darbību aprakstošā teksta un kritiskā leksikona veidošanā, ieteikumi mākslas prakses dokumentēšanā un publiskošanā, ieteikumi un praktiskas konsultācijas projektu rakstīšanā, kā arī labās prakses ieteikumi nākotnes sadarbībām ar kuratoriem, kritiķiem, kolekcionāriem lokālā un starptautiskā mērogā.

 

____________
📌  PIETIKUMĀ JĀIEKĻAUJ:
― Idejas, radošā koncepta apraksts latviešu valodā, minot dalībniekus, programmu (līdz 1 A4) un skices, vizuālas atsauces;
― radošās prakses portfolio (t. sk. CV un īsa biografija);
― budžeta ieskicejums vai komentāri.

 

📌 KIM? NODROŠINA:
― Kim? kuratoriālo ekspertīzi, iesaisti un atbalstu projekta izstrādes un norises laikā;
― idejas īstenošanai nepieciešamā finansējuma piesaisti (līdz 3000 eur);
― labiekārtotu izstādes telpu (60-80 kv.m. platībā);
― zinoša tehniskā personāla atbalstu un darbaspēku izstādes iekārtošanā;
― efektīvu Kim? preses un komunikācijas stratēģiju lokālā un starptautiskā mērogā.

 

Pieteikšanās līdz š.g. 31. martam,
rakstot uz kim@kim.lv, norādot tēmu “Kim? Open Call 2024“.

 

Projekta autors uzņemas piesaistīt nepieciešamo papildus līdzfinansējumu. Uzvarētājs tiks paziņots š.g. aprīlī.

 

Pieteikumus izskatīs žūrija: Kim? izpilddirektore Evita Goze, mākslinieks, kurators, galerijas 427 vadītājs Kaspars Groševs, filozofs un kurators Igors Gubenko, mākslas kritiķe Santa Hirša, kuratore un Kim? Programmas direktore Zane Onckule un kuratore un pētniece Maija Rudovska.

____________
Konkursa iniciatīva radās 2016. gadā ar mērķi veicināt daudzsološu un talantīgu mākslinieku un kuratoru savlaicīgu atklāšanu, nodrošinot pēc iespējas labākus priekšnosacījumus un ietvaru viņu radošās ieceres veiksmīgai īstenošanai. Iepriekšējie Kim? Open Call laureāti ir mākslinieces Annemarija GulbeIeva Jakuša un Gundega StraubergaKarlina MezeckaSabīne Šnē, Jānis Krauklis, Toms Harjo un Jānis Dzirnieks, kā arī kuratores Žanete Liekīte un Laura Brokāne.