Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Open Call: Kim? sadarbībā ar Rupert rezidenci

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar Rupert izsludina pieteikšanos māksliniekiem un kuratoriem Rupert rezidences programmai 2020. gada jūlijā!

 

Rupert sniedz iespēju piedalīties vienam Latvijā strādājošam māksliniekam vai kuratoram (vairāk informācijas zemāk). Iesakām izmantot lēnas ceļošanas iespējas, piemēram, ar autobusu vai automašīnu. Izvēlētajam māksliniekam / kuratoram būs jāsedz ceļošanas un uzturēšanās izmaksas. Kim? un Rupert vēlētos izmantot pašreizējo situāciju, ko izraisījusi COVID-19 pandēmija, lai veicinātu sadarbību starp Baltijas mākslas scēnām un stiprinātu kontaktus reģiona iekšienē.

 

Rupert atrodas gleznainajā Valakampiai rajonā Viļņā vien nelielā attālumā no pilsētas plaukstošā kultūras centra pie upes Nere un nelielas tās pludmales, kuru ieskauj mierpilni lauki un mežs. Trīs rezidences studijas atrodas nesen būvētajā ēkā Pakrantė, kuru projektējis godalgotais lietuviešu arhitekts Audrius Ambrass. Pakrantė tika izveidots kā mākslas inkubators, un tajā darbojas vairākas radošās industrijas. Katram rezidentam tiek nodrošināta studijas telpa un mezanīns (aptuveni 52m 2 ), ko rezidences laikā izmantot kā projektu izstrādes un pētniecības telpu. Studija ir pilnībā mēbelēta un aprīkota ar WiFi. Ēkā atrodas arī lasīšanas telpa, konferenču telpa un virtuve, kuras ir atvēlētas rezidentu rīcībā.

 

Rupert atbalsta rezidentus ar:
– studijas / dzīvošanas telpu
– komunālajiem izdevumiem
– kuratoriālu atbalstu
– nodrošina administratīvu atbalstu un piekļuvi nepieciešamajiem kontaktiem, rīkiem,
materiāliem un pētniecības un izstrādes informācijai

 

Rezidentūras perioda beigās ir iespēja pārstāvēt rezidentūras programmu, taču tā nav obligāta prasība. Šogad Rupert strādā ar savstarpējas atkarības un aprūpes tēmu, tāpēc pretendenta darbi var būt saistīti (taču ne obligāti) ar šīm tēmām.

 

Lai pieteiktos, lūdzam sūtīt savu CV, portfolio un motivācijas vēstuli 1 lpp garumā (angļu valodā) uz kim@kim.lv. Pieteikšanās termiņa beigu datums – 14.jūnijs). Rezidence norisināsies no 2020. gada 1. – 31.jūlijam.

 

Rupert ir mākslas un izglītības centrs, kura mērķis ir nodibināt ciešu sadarbību starp māksliniekiem, domātājiem, pētniekiem un citiem kultūras darbiniekiem, izmantojot starpdisciplināras programmas un rezidences. Kā zināšanās balstīta platforma inovatīvu radošu darbu producēšanai, Rupert integrējas Viļņas sociālajā un kultūras ietvarā, vienlaikus atbalstot spēcīgu starptautisku fokusu.

Vairāk informācijas: www. rupert.lt