Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kim Docs pirmais izdevums

Kim_Docs1.pdf

 

“Kim Docs” ir digitāls ceturkšņa izdevums. Tā pirmais numurs ir veltīts jautājumam par skatītājiem. To šķirstot, tiks uzdoti daudzi jautājumi. Kas tieši ir laikmetīgās mākslas skatītāji (vēsturiski, konceptuāli, statistiski, utt.)? Ko mākslas institūcijai nozīmē radīt tās publiku vai, lai padarītu šo jautājumu interesantāku, kā skatītāji veido institūcijas un ietekmē to programmas un mākslas kopainu? Kādas ir publikas izvēles iespējas, tiekot iepītiem no mākslinieku pasaules, kapitāla, kuratoru skatpunktu, valsts puses laikmetīgās mākslas galeriju-muzeju-kapitāla-valsts-salikumā? Kas esam mēs, laikmetīgās mākslas skatītāji, lieliskajā un jaunajā pasaulē, kas ne tikai pasludina, ka “politikas beigas” seko “pēc dabas” (atsaucoties uz grāmatām “Pēc dabas: antropocēnes politika”, ko sarakstījis Džededaija Perdijs, vai “Domāt kā lielveikalam. Vides filozofija pēc dabas beigām”, ko sarakstījis Stīvens Vougls), bet paziņo, ka “mēs nekad neesam bijuši moderni” (Bruno Latūrs), “mēs nekad neesam bijuši cilvēcīgi” (Donna Haraveja) vai “mēs nekad neesam bijuši tikai cilvēki” (Mišels Fuko), necilvēcīgi, postcilvēcīgi (Rosija Braidotti)?

 

Izdevumā piedalījušies: Santa France, Gints Gabrāns, Kaspars Groševs, Katrīna Neiburga, Jāko Pallasvo, Monika Pormale, Viktors Timofejevs, Marta Trektere, Kaspars Vanags, Beti Žerovca u.c..

 

Redaktors: Valentīns Klimašausks
Dizainers: Nerijus Rimkus
Korektūra: Laima Ruduša

 

Paldies visiem skatītājiem un autoriem: Ieva Astahovska, Anastasija Blokhina, Alise Careva, Kaspars Groševs, Inga Lāce, LCCA, Solvita Krese, Māra Žeikare un citi.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Somijas vēstniecība Latvijā