Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Līvas Rutmanes personālizstāde “PRR”

KG: Bet vai tev patīk zīmēšanas process?
LR: Nē, nevaru ciest.

 

Adata siena kaudzē. Vismaz tā roboti to tulko. Tas ir kaut kur aiz tveramās robežas, naktī plīvojot gaisā. Tas ir labi kopts mehānisms, paredzēts, lai samaltu tā saimnieku. Es runāju ar Līvas mūziku biežāk nekā ar viņu pašu, es runāju ar skaidām. Tas ir gandrīz kā saut dans le vide, tikai tukšums joprojām veidojas un aug, dzīvodams kā baktērija uz betona grīdas baltajā kubā. Pagaidām paslēpsimies.

 

Teksts: Kaspars Groševs

 

Līva Rutmane dzimusi 1984. gadā un ir Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūras absolvente. Strādā ar lielformāta zīmējumiem un mazformāta plastikāta objektiem. Starp nesenākajiem projektiem minama personālizstāde “Kūciņa Līvai”, galerijā Low (2017) un grupas izstāde “I had amnesia once or twice”, Polansky galerijā, Brno (2019). Līva Rutmane arīdzan darbojas mākslinieku grupā “Klīga”, kā arī izdod pašizdokļus. Nesenākais – Rīgas Zīnu Festivāla ietvaros izdotais “Darbiņš” (2018).

 

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Satori, Arterritory.com, KRASSKY, Green Print, Kokmuižas alus, Gardu muti.