Kim? Laikmetīgās mākslas centrs

Mākslinieki: GolfClayderman sadarbībā ar Daces Austiņas Tekstiliem un Grilētāju Brālību, Jānis Klaučs, Mareks Kolāts, Ieva Kraule-Kūna, Elza Medne, Elīna Plūme, Marta Dūdiņa-Ozoliņa

 

Atklāšana 2018. gada 7. jūnijā no 19:00

 

Ar prieku ielūdzam Jūs uz jauno mākslinieku izstādes “MMXVIII” atklāšanu ceturtdien, 7. jūnijā sākot no 19:00 Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Sporta ielā 2 k-1.

 

Kā paralēls projekts un daļa no Ievas Kraules izstādes “mitra pesimisma atdarinājums” tiks atvērta 30. maijā 19:00 galerijā 427, Stabu ielā 70, Rīgā. Šī izstādes daļa apmeklētājiem būs atvērta no 31. maija līdz 21. jūnijam.

 

Grupas izstāde “MMXVIII” iepazīstina ar dinamisku jauno mākslinieku paaudzi, vienviet saistot septiņus individuāli izstrādātus projektus. Tie skar visdažādākos formālos un tematiskos jautājumus un to dažādība ir tas, kas padara šo izstādi par vienu veselumu.

 

GolfClayderman duets piedalās ar performanci; Jānis Klaučs ir ieinteresēts staigāšanas procesā; Mareks Kolāts savos darbos vieno jaunākās tehnoloģijas; Ieva Kraule-Kūna iepazīstina ar skulpturālām maskām, kuru elementi aizņemti gan no antīkajām, gan zinātniskās fantastikas filmu galvas segām; Elza Medne piedalīsies ar instalāciju par noteiktu elementu kopuma mijiedarbību mākslinieces izvēlētā telpā; Elīna Plūme ar īpaši vietai radītu instalāciju iztirzās dabas iespējamās nozīmes un ar to saistītos apzīmējumus – “mākslīgs”, “skaists”, “dabisks” u.c.; Marta Dūdiņa- Ozoliņa, izmantojot skaitļus, matemātiku, un krāsas, radīs personīgās vēstures un stāstu poetizējumus.

 

Kopš dibināšanas 2009. gadā, Kim? veicina daudzsološu latviešu mākslinieku agrīnu atklāšanu un atbalstīšanu. Šī izstāde turpina šo mērķi un nodrošina vislabākos iespējamos apstākļus un pamatu mākslinieku ideju īstenošanai.


Atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, VKN, Valmiermuiža, AS “Dzintars”, Griletāju Brālība.