Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
ONSEN CONFIDENTIAL: THE FINAL Tokijā: Karlīna Mežecka, Rūdolfs Štamers

Kim? piedalās ONSEN CONFIDENTIAL: THE FINAL 

Mākslinieki: Karlīna Mežecka, Rūdolfs Štamers

Izstādes atklāšana: 7. aprīlis

Izstādes norise: 8.21. aprīlis, 2024

Uzņemošā galerija: Fig., Tokija

 

ONSEN CONFIDENTIAL: THE FINAL dalībnieki-galerijas:

Air de Paris (Parīze), Empty Gallery (Honkonga), The Green Gallery (Milvoki), Wschod (Varšava/Ņujorka), Gregor Staiger (Cīrihe/Milāna), Whistle (Seula), Good Weather (Čikāga), A Thousand Plateaus Art Space (Džendžou), Kristina Kite (Losandželosa), Crevecoeur (Parīze), Layr (Vīne), Arcadia Missa (Londona), Ehrlich Steinberg (Losandželosa), Fitzpatrick (Parīze), Art Beat (Tiblisi), ROH Projects (Džakarta), Durst Britt Mayhew (Hāga), Svit (Prāga), 47 Canal (Ņujorka), Linseed Projects (Šanhaja), Sophie Tappeiner (Vīne), STANDARD (Oslo), Kim? (Rīga)

 

Uzņemošās galerijas Tokijā:

AOYAMA l MEGURO, MUJIN-TO Production, MISAKO & ROSEN, XYZ Collective, 4949, KAYOKOYUKI, Fig., Satoko Oe Contemporary, Hagiwara Projects, Take Ninagawa, ANOMALY, Tomio Koyama Gallery, Yutaka Kikutake Gallery, Talion Gallery

 

Organizatori: Misako Rozena, Džefrijs Rozens, COBRA.

 

 

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ar prieku paziņo par dalību ONSEN CONFIDENTIAL: THE FINAL hibrīdā pilsētas mēroga izstādes, galeriju apmaiņas un karsto avotu konferencē, kas notiks Tokijā un Atami, Japānā, no 2024. gada 4. līdz 21. aprīlim. 

 

Pasākuma ietvaros Kim? kopā ar Good Weather (Čikāga/Little Rock) un uzņēmējgaleriju Fig. (Tokija) rīko izstādi, kurā līdzās divu latviešu mākslinieku Karlīnas Mežeckas un Rūdolfa Štāmera jauniem un iepriekš radītiem darbiem tiks eksponēti arī amerikāņu mākslinieku Rona Everta (Ron Ewert) un Rakues Fordas (Raque Ford), kā arī japāņu mākslinieku COBRA un Šizukas Okadas (Shizuka Okada) darbi.

 

Projekta mērķis ir pulcēt līdzīgi domājošas starptautiskas galerijas un mākslas telpas, lai draudzīgi koleģiālā gaisotnē sniegtu ieskatu Tokijas laikmetīgās mākslas pasaules unikālajā kontekstā. ONSEN CONFIDENTIAL norisi ir iedvesmojuši tādi precedenti kā Milwaukee International, Paramount Ranch, Condo, OKEY DOKEY, Friend of a Friend, projekti Villa (Villa Warsaw, Villa Reikjavik un Villa Toronto), kā arī bezpeļņas iniciatīvas NADA (Jauno mākslas tirgotāju alianse), Paris Internationale un galerijas apvienojošas organizācijas kā CADAN (Laikmetīgās mākslas tirgotāju asociācija Japānā) un IGA (Starptautiskā galeriju alianse).

 

Vairāk informācijas: onsenconfidential.com

 

2023. gada jūnijā Kim? norisinājās kompakta mākslas mese Riga Confidential, kurasnosaukums bija tieša atsauce uz Onsen Confidential. Aicinot atbalstīt pieaugošo tendenci mazām un vidēja lieluma galerijām apmainīties ar telpām dažādās valstīs, ONSEN CONFIDENTIAL: THE FINAL noslēguma pasākuma organizatori ar savu sadarbībās sakņoto piemēru ir iedrošinājuši un turpina iedrošināt arī citus organizēt šādus projektus savās mītnes vietās.

 

Kim? pārstāvēto mākslinieku biogrāfijas:

Karlīna Mežecka (1995) ir latviešu māksliniece, kas dzīvo un strādā Londonā. Ieguvusi bakalaura grādu Latvjias Mākslas akadēmijas keramikas nodaļā (2020) un maģistra grādu Londonas Karaliskajā mākslas koledžā Keramikas un stikla nodaļā (2022). Nesenākās izstādes: “Trausluma arhīvs”, Kim?, Rīga (2024), Martinsona balva, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Daugavpils (2023); “Decentrējot, izkliedējot vienuviet”, Padures muiža (2023); Black Market 3, Kim? Skolas ielā 18, Rīga (2022); “Sinhronitātes”, Vagonu iela, Rīga (2022); My Empty Shell, Candid Gallery, Londona (2022); Melting Pot, Londona (2022); Security Patterns, LOW galerija Rīga (2022); Surrender, PILOT galerija, Rīga (2021); “Demokrātijas Brīnumi”, Tēlniecības kvadriennāle, Rīga (2020).

 

Rūdolfs Štamers (1995) ir latviešu mākslinieks, kurš dzīvo un strādā Parīzē. Štamers ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un ieguvis maģistra grādu Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Viņa jaunākās personālizstādes ir Voices in My Heads, TUR telpa, Rīgā (2023), “Metamorfozes”, New Garden Gallerie, Parīze (2022), “Tur kaut kam ir jābūt”, Tu Jau Zini Kur, Rīga (2020) un atsevišķas grupu izstādes: Lucky Charms, Ballroom Gallery, Brisele (2022), PILOT LMA x Art Vilnius’21, Kuldīgas Mākslas nams, Kuldīga (2022), Surrender, PILOT galerija, Rīga (2021), mākslas mese Art Vilnius, galerijas PILOT stends, Viļņa (2021), MASTERS EXPO, Antverpenes Karaliskā mākslas akadēmija (2020). No 2017. gada Štamers ir kūrējis vairākas grupu izstādes galerijās un mākslinieku vadītās telpās Latvijā un ārzemēs. 

 

Kim? dalību ONSEN CONFIDENTIAL: THE FINAL atbalsta:
Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds