Š.g. jūlijā Kim? izsludināja ikgadējo Open Kim? Call 2019 konkursu, kas pretēji iepriekšējiem gadiem, kad uzmanības centrā bija mākslinieki, pievērsās kuratoru praksei. Paturot prātā mākslas ekosistēmas nebeidzamo izplešanos un mainīgos sociālpolitiskos apstākļus kā Latvijā tā ārpus tās, Open Kim? Call 2019 aicināja kuratorus no jauna izvērtēt izstāžu formātu kā mediju, kas var tikt izmantots, lai paplašinātu, artikulētu, aizšķiltu, veicinātu un pasludinātu parādības, kurām jātop materialaizētām kā kolektīvi uztveramai pieredzei.
Open Kim? Call 2019 pieteikumus izskatīja žūrija: Kaspars Groševs (mākslinieks/kurators), Inga Lāce (kuratore), Santa Hirša (mākslas kritiķe) un Zane Onckule (Kim? programmas direktore) un izvēlējās par labu Lauras Brokānes kūrētās izstādes pieteikumam ar nosaukumu “Eižena Berga dzīve un darbi”.
Interneta žurnāla “Punctum” veidotā izstāde “Eižena Berga dzīve un darbi” būs noslēpumainam autoram – Latvijas vienīgajam starpkaru avangarda dzejniekam veltīta izstāde, kas veidosies starpdisciplināras sadarbības rezultātā. Izstādē tiks radīta laikmetīgās mākslas versija par dzejnieka memoriālo istabu, māksliniecei Vikai Ekstai sastrādājoties ar dzejniekiem Arti Ostupu, Kārli Vērdiņu, Aivaru Madri, Eināru Pelšu un Raimondu Ķirķi. Izstāde norisināsies Kim? Laikmetīgās mākslas centrā 2019. gadā februārī-martā.
Izstādes “Eižena Berga dzīve un darbi” veidotāji laikmetīgās mākslas valodā interpretēs memoriālā dzīvokļa jēdzienu, izmantotojot muzeja ekspozīcijām raksturīgus elementus – mēbeles, dzejoļu rokrakstus, korespondenci, piemiņas lietas, fotogrāfijas, iespieddarbus, balss un video ierakstus, mākslas darbus. Šis tēls – latviešu avangarda dzejnieks – iemiesos alternatīvu versiju par Latvijas literatūras vēstures procesu, parādot arī tā līdz galam nerealizēto potenciālu. Izstādes mērķis ir veicināt starpdisciplināru projektu veidošanos, īpaši uzsverot literatūras un laikmetīgās mākslas saiknes kopīgā jaunradē.
Open Kim? Call iniciatīva radās 2016. gadā ar mērķi veicināt daudzsološu un talantīgu mākslinieku un/vai kuratoru savlaicīgu atklāšanu, nodrošinot pēc iespējas labākus priekšnosacījumus un ietvaru viņu radošās ieceres veiksmīgai īstenošanai.
Laura Brokāne (dz. 1985) Literatūras un filozofijas interneta žurnāla “Punctum” redaktore, publicējusi recenzijas un intervijas vairākos kultūras medijos, strādā Rakstniecības un mūzikas muzejā, Latvijas Mākslas akadēmijā apgūst kuratoru studijas.
Viktorija Eksta “Vika Eksta”(dz. 1987) ir vizuālā māksliniece un pedagoģe, kuru interesē ilgtermiņa foto projekti, performance un vizuālu arhīvu pētniecība. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un starptautiskos projektos. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un EFTI fotoskolā Madridē. Ekstai ir bakalaura grāds filmu teorijā un maģistra grāds vizuālajā komunikācijā. 2016. gadā viņa saņēma ADC Young Guns balvu un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvu jaunajiem Baltijas fotogrāfiem.
Atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds