Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Paulis Liepa “Projekts “Dzīve””

No 2010. gada 3. jūlija līdz 1. augustam Programmas nr. 13 ietvaros Kim? / RIXC galerijā būs apskatāma mākslinieka Pauļa Liepas (1978) izstāde „Projekts „Dzīve””, kurā tiks eksponēti  aptuveni 20 darbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā.

„Melnbalti un krāsaini attēli par klusumu, vakardienas tēju un vecajiem labajiem sapņiem. Par lietām, kas dzīvo un stāsta pašas savu dzīvi. Lietas, kas saaugušas ar laiku, viena ar otru un ar mums. Un nemaz negribas, lai tas izskatītos pēc mākslas. Tās ir planšetes, rasējumi, uzskates materiāli par dzīvi tādu, kādu mēs to redzam ikdienā. Vai gribētu redzēt. Projekts „Dzīve”. Nobružāts, aizmirsts mājas bēniņu tumšākajā stūrī, pazudis papīru grēdās, nodzeltējis, nejauši uziets kādā no retajām svētdienas tīrīšanām. Vienmēr klātesošs, bet gandrīz nekad tā arī līdz galam nepabeigts,” tā „Projektu „Dzīve”” raksturo pats mākslinieks.

Darbi tiek izgatavoti ar paņēmieniem, ko nopietnā grafikas valodā sauc par surogāttehnikām – kologrāfija un kartona griezums.  Sarecējušas līmes kārtas, ar nazi saskrambāti kartona gabali, krāsas slāņi viens pār otru – rupji un saprotami. Vienkāršākās grafikas tehnikas – vienkāršas kā pati dzīve.

Paulis Liepa 2003. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju. Mākslinieka pirmā personālizstāde „Man liekas, ka es diezgan regulāri nonāku pavisam citā esības dimensijā. Paraleloskopia!?” (2004) saņēma kritiķu atzinību un tika izvirzīta 2005. gada Mākslas balvai. 2008. gadā mākslinieks saņēma Grand Prix VIII Starptautiskajā Baltijas jūras valstu biennālē Kaļiņingradā, Krievijā un Mūzikas ierakstu Gada balvu par videoklipu „Esi brīvs” (Pikaso, Gustavo un R-viss). Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1996. gada (personālizstādes: „Klusā daba” (2009, „Ferrodrum”, Tartu), „Uz līdzenas vietas” kopā ar Ingu Dilbu (2008, „Mētras māja”, Aizpute), „Paraleloscopia” (2004, RIXC Mediju telpa, Rīga)).