Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
PREZENTĀCIJAS: Confidential Konference / 22.06 12:00-16:00

Šo ceturtdien, 22. jūnijā, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina apmeklēt Confidential konferenci – publiskas bezmaksas prezentācijas, kurās piedalīsies kompaktās mākslas meses Rīga Confidential starptautiskie dalībnieki un vietējās kultūrvides pārstāvji.

 

Confidential konference

Laiks: 22.06, plkst. 12.00–16.00

Vieta: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs (Sporta iela 2, Rīga)

Norises valoda: angļu (bez tulkojuma latviešu valodā)

Ieeja pasākumā: bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

 

Dalībnieki:

Olga Temnikova (Temnikova & Kasela, Tallina),

Natia Bukia (Artbeat, Tbilisi),

Jeffrey Rosen (Misako & Rosen, Tokija),

Kaspars Groševs (427, Rīga),

Vitalija Jasaite (Editorial, Viļņa),

John Riepenhoff (The Green Gallery, Milvoki).

 

Confidential konference, prezentācijas un uzstāšanās, Rīga Confidential ietvarosiepazīstinās ar starptautiski redzamu laikmetīgās mākslas galeriju un mākslas telpu vadītāju stāstiem par viņu institūcijām, to vēsturi, ilgām un ciešām sadarbībām ar māksliniekiem, mākslinieku karjeru veicināšanas rīkiem, sadarbību ar vietējām radošām kopienām. Starptautiskie un vietējie dalībnieki stāstīs par to, kā viņiem un arī māksliniekiem meklēt un rast resursus savām iecerēm un izaugsmei šodienas nemainīgi problemātiskajā sociopolitiskajā kontekstā. Būtiska ir arī konkrēto pilsētu – Tallina, Tbilisi, Milvoki, Viļņa, Tokija un Rīga – pieteikšana. Nozares profesionāļiem un interesentiem saistoši būs arī stāsti par izaicinājumiem, grūtībām un, protams, panākumiem šajā sfērā.

 

Programmā:

  • 12:00-12:15 Pasākuma ievadā Kim? ievadvārdi par kompakto mākslas mesi un izstādi Rīga Confidential.
  • 12:15-12:45 Olgas Temnikovas uzstāšanās “No Tallinas uz (Art) Basel” par ilggadējo galeristes pieredzi, panākot savas galerijas statusa celšanos un izveidošanos par visredzamāko un starptautiski aktīvāko galeriju Baltijā. Temnikova atklās, kā norit sadarbība ar māksliniekiem, kāda ir viņas radošā pieeja institūcijas darbā, kā arī stāstīs par inovācijām digitālās mākslas attīstībā Baltijas reģionā.
  • 12:55-13:25 Artbeat (Tbilisi) galeristes Natias Bukias prezentācija par savas galerijas attīstību no projektu telpas – pārvietojamas konteinera galerijas Gruzijas mākslas atbalstam līdz galerijas panākumiem starptautiskā vidē.
  • 13:35-14:05 Džefrija Rosena no Misako & Rosen (Tokija) uzstāšanās “Kā es vadu fungallery & funfair“ kurā runātājs dalīsies savā pieredzē, aptverot mākslinieka, galerista, meses vadītāja lomas, kā arī pievērsīsies draudzības, respekta, kopienas un dažādo sadarbības modeļu nozīmei kā maza mēroga pasākumos, tā starptautiskas lielformāta mesēs.
  • 14:15-14:45 Kaspara Groševa stāstījums par mākslinieku vadīto 427 galeriju Rīgā “427 gadi”. Galerija 427 tika atklāta 2014. gadā, un sākotnēji tika cerēts, ka tā darbosies četras līdz septiņas nedēļas, četrus līdz septiņus mēnešus vai, iespējams, četrus līdz septiņus gadus. Šogad 427 aprit deviņi gadi – savas pastāvēšanas laikā galerijas telpa ir bieži mainījusies, tajā ir notikušas izstādes, performances, koncerti un īsu brīdi arī CBD veikals.
  • 14:55-15:25 Vitalijas Jasaites stāstījums par Viļņas projektu telpu Editorial, kas neinstitucionālā un nekomerciālā konekstā rīko ne tikai izstādes, bet organizē arī sarunu sērijas, performances un pasākumus.
  • 15:35-16:05 Džona Riepenhofa no The Green Gallery (Milkvoki) uzstāšanās “No bēniņiem uz industriālām telpām”, kurā galeristis stāstīs par to, kā sākotnēji izveidoja galeriju sava dzīvokļa bēniņos Milvoki Rivervestas rajonā un aizņēmās tās nosaukumu no Ričarda Bellamija Čelsijas galerijas 60. gados, kā arī to, kā galerists strādā šodien, joprojām domājot par to, kā aizpildīt plaisu starp cerībām un pieredzi, radot vidi, kas aicina uzdot jautājumus un veidot dialogu.

 

Par dalībniekiem:

Olga Temņikova ir galeriste jau 18 gadus, un viņas galerija Temnikova & Kasela darbojas jau 12 gadus. Olga ir konsultējusi vairākas mākslas kolekcijas Eiropā un par laikmetīgās mākslas popularizēšanu saņēmusi Igaunijas prezidenta Baltās Zvaigznes ordeni; viņa ir divu bērnu māte un Igaunijas Laikmetīgās mākslas attīstības centra dibinātāja.

 

Natia Bukia (1986, Tbilisi) ir ieguvusi izglītību finanšu un uzņēmējdarbības vadības jomā. 2014. gadā kopā ar Salomi Vakhaniu un Natiu Chkhartišvili viņa nodibināja laikmetīgās mākslas galeriju ArtBeat, lai popularizētu Gruzijas laikmetīgos māksliniekus starptautiskajā mākslas pasaulē un veicinātu vietējās laikmetīgās mākslas ainas attīstību ar eksperimentālo pop-up telpu – Moving Gallery. Izvietota kuģošanas konteinerā, tā izplatīja mākslu visā Gruzijā. Pop-up telpā un pastāvīgajā galerijā, kas tika atvērta 2017. gadā, ir sarīkotas vairāk nekā 35 izstādes. ArtBeat ir piedalījusies arī prestižos mākslas gadatirgos un projektos, tostarp organizējusi Gruzijas nacionālo paviljonu 58. Venēcijas biennālē, Iraklija Bugiani personālizstādi Gruzijas Nacionālajā galerijā, Gruzijas mākslinieku īpašo dalību Pekinas biennālē 2017. gadā un citos.

 

Džefrijs Rozens (1977) ir Misako & Rosen mākslinieks un galerists. Pēdējos 17 gadus strādājis Tokijas laikmetīgās mākslas pasaulē, Rozens ir cieši iesaistījies komerciāli dzīvotspējīgas alternatīvas izveidē pamatstraumes laikmetīgās mākslas izplatīšanas modelim komerciālā kontekstā – no salīdzinoši nomaļas ģeogrāfiskās vietas. Vienlaikus viņš kā praktizējošs mākslinieks izstāžu veidošanā ir sadarbojies ar vietējiem un starptautiskiem māksliniekiem un bezpeļņas organizācijām. 

 

Kaspars Groševs (1984) kopš 2014. gada ir mākslinieku vadītās galerijas 427 līdzdibinātājs un kurators. Viņš aktīvi piedalās Latvijas un starptautiskās izstādēs, performancēs, kultūras notikumos kā mākslinieks, kuru interesē mākslas, kuratoriālās un skaņas prakšu procesualitāte un to savstarpējo robežu sapludināšana. Groševs darbojas ar eksperimentālo elektronisko mūziku un izstādēs skaņa bieži parādās kā organisks papildinājums vizuālajām metodēm. 2020. un 2023. gadā nominēts Purvīša balvai.

 

Vitalija Jasaite ir Baltijas laikmetīgās mākslas žurnāla “Echo Gone Wrong” galvenā redaktore, projektu telpas Editorial līdzdibinātāja un kuratore, kā arī kultūras centra SODAS 2123 producente. Viņa ir kultūras producente un kuratore ar bagātu pieredzi mākslas telpu vadīšanā, tostarp mākslas, rezidenču un izglītības centrā Rupert un galerijā Vartai Viļņā.

 

Džonam Rīpenhofam (1982, Milvoki) pieder The Green Gallery, Milvoki, viņš vada The Open Fund un Beer Endowment, organizē Milvoki International and Dark Fairs, viņš arī veido mākslas platformas citu izpausmēm un ir pārtikas ideju ģenerators. Viņa izstādes un kuratora projekti ir bijuši skatāmi Vitnija Amerikas mākslas muzejā, Marlboro un Brodvejas galerijā Ņujorkā, Tate Modern Londonā, Crystal Bridges un Good Weather Arkansasā, Misako un Rosen Tokijā; Mineapolisas Mākslas institūtā un citos.