Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Radošā darbnīca “D/z/eja”

Sestdien, 19. oktobrī, plkst. 13.00 Durbes muzejā (Durbē, Raiņa ielā 17) notiks trešā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” un “Kim?” Laikmetīgās mākslas centra kopīgi rīkotā radošā darbnīca “D/z/eja”. Darbnīca notiks festivāla “Zemlika” ietvaros, un tajā piedalīties aicināti mākslas apvienības MASLO dalībnieki, kuri pēta aktualitātes mūsdienu krievu kultūrā.

 

Mākslas apvienība Maslo ir seši jauni cilvēki no Latvijas, Krievijas un Ukrainas, kuri pēta aktualitātes mūsdienu krievu kultūrā. Viņus vieno Aleksandra Puškina slavenais stāsts “Pasaka par zvejnieku un zivtiņu”, kas savā īpašā veidā ir nozīmīgs katram Maslo dalībniekam.

 

“Šī darba galvenā problemātika ir tā, ka cilvēks vēlas daudz lietu, mēģina pārņemt kontroli pār brīnumu un galu galā paliek bez nekā. Mēs to redzam kā laikmetīgu problēmu, kas saistīta ar pārmērīgu resursu patēriņu,” stāsta jaunie mākslinieki.

 

Šī būs trešā un noslēdzošā laikmetīgās mākslas centra Kim? un Sabiedrības integrācijas fonds informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros organizētā radošā darbnīca. Tajā notiks dzejas lasījumi ar komentāriem par darba sižetu un faktiem par vides piesārņojumu, kā arī dziedājumi, dejas un video ar daļēju tulkojumu latviešu valodā. Pēc iesaistošām performancēm plānota mākslinieku saruna ar skatītājiem.

 

Darbnīca norisināsies festivāla ZEMLIKA ietvaros.