Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Saruna Hanzas 22 pagalmā: Mākslas terapija

Saruna Hanzas 22 pagalmā: Mākslas terapija 

Hanzas 22, ieeja no Pulveža Brieža ielas 

 

Kim? festivāla “Jauna adrese: ĒDENE” laikā Hanzas 22 pagalmā noritēs notikumu programma, kas ieskicēs dažus no programmas virzieniem, kas tiks attīstīti jaunajā lokācijā.

 

Divas sarunas jūnijā un jūlijā pievērsīsies mākslas sektora mentālajai veselībai un mākslas terapijai kā rīkam mentālās veselības veicināšanā. Sarunas tiek organizētas kopā ar portālu Arterritory.com un kustību “Veselīga Latvija”.

 

8. jūlija saruna pievērsīsies mākslas terapijai, tās dažādajiem virzieniem un iespējām mentālās un fiziskās veselības un labsajūtas nodrošināšanā un veicināšanā. Diskusijas dalībnieki iepazīstinās ar mākslas un arī muzeju terapiju, kā arī ar aktuālajiem zinātniskajiem pētījumiem, par to, kā dažādas mākslas formas un terapiju programmas var palīdzēt pārvarēt psiholoģiskās problēmas, uzlabot dzīves kvalitāti, kā arī veicināt rehabilitāciju dažādu fizisku saslimšanu gadījumos. Diskusija piedāvās arī atbildes tam, kādēļ tik būtiska ir mākslas klātbūtne privātajā un publiskajā telpā un kā ikdienas radošuma praktizēšana ikvienā vecumā var uzlabot fizisko, mentālo un emocionālo labsajūtu?

 

Sarunā piedalās: mentālās veselības un atkarību politikas un pakalpojumu speciāliste Marta Krivade, māksliniece Valda Podkalne, mākslinieks Atis Jākobsons, mākslas kolekcionāre un VV rezidences dibinātāja Vita Liberte, VSIA “Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas centra” psihiatre un Izglītības un pētniecības daļas vadītāja Liene Sīle. Sarunu vada Una Meistare, Arterritory.com un “Veselīga Latvija”.

 

Ikviens klātienes skatītājs aicināts piedalīties sarunā un uzdodot jautājumus dalībniekiem.

 

Sarunai būs iespējams sekot arī attālināti Facebook tiešraidē.