Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
The Way

No 22. jūlija līdz 3. oktobrim Starptautiskajā lidostā „Rīga” ir apskatāma Kim? organizēta laikmetīgās mākslas izstāde „The Way” („Ceļš”), kurā piedalās mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Izstāde ir tapusi ciešā sadarbībā ar Starptautisko lidostu „Rīga”.

Jēdziens „ceļš“, lai arī bieži vien banalizēts un vulgarizēts, tomēr ir viens no pasaules būtības pamatizteicējiem, kas asociējas ar cilvēka dzīves notikumu procesuālo attīstību, ar kustību uz priekšu, ar virzību pretim horizontam, kuru nav iespējams sasniegt. Izstādes ietvaros mākslas darbi uzskatāmi par orientieriem, kuri palīdz izprast šo komplekso līniju (ceļu) karti un kalpo par savdabīgiem atskaites punktiem.

2009. gadā Starptautiskā lidosta „Rīga” uzņēma vairāk nekā 4 miljonus pasažieru, lielākā daļa no kuriem ceļo tranzītā un ārpus lidostas teritorijas nenokļūst. Lai izmantotu tranzīta tūrisma piedāvātās iespējas un popularizētu Baltijas valstu laikmetīgo mākslu, lidostas teritorijā izstādes „The Way” ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas autoru jaunradīti mākslas darbi paplašina tradicionāli noslēgto tranzīta zonu identitāti un uzrunā plašu starptautisku auditoriju ar vietai piesaistītiem, mūsdienīgiem, iztēli rosinošiem un humora pilniem mākslas darbiem.

Liela daļa ekspozīcijas potenciālo skatītāju izstādes apmeklējuma mirklī paši atrodas šajā procesā – ceļā – un tādējādi definētā tēma viņiem kļūst jo īpaši aktuāla. Sastapšanās ar mākslu – savā veidā – var kļūt par emocionālajām krustcelēm. Māksla šajā gadījumā ir izgājusi ārpus „baltā kuba” un atteikusies no sev tik ierastā elitārā statusa, kļūstot par sava veida kompasu skatītāja rokās, kuru iespējams atrast tax free veikalu, kafejnīcu tuvumā un ceļā uz kārtējiem iekāpšanas vārtiem. Par šīs izstādes nozīmīgu sastāvdaļu kļūst arī tā dēvētās kolektīvās prakses, kurās tiek iesaistīti tranzīta pasažieri, kas dažkārt spiesti lidostā uzkavēties daudzas stundas.

„The Way” ir apskatāmi ievērību guvuši Latvijas (Evelīna Deičmane, Dace Džeriņa, Jānis Filipovičs, F5 (Līga Marcinkeviča, Mārtiņš Ratniks, Ieva Rubeze), Kaspars Groševs, Ģirts Korps, Maija Kurševa, Līga Marcinkēviča, Katrīna Neiburga, Anta Pence, Dita Pence, Kaspars Podnieks, Kristīne Plūksna, Krišs Salmanis, Armands Zelčs), Igaunijas (Rauls Kellers (Raul Keller), Trīne Tamma (Triin Tamm)) un Lietuvas (Ugņus Gelguda (Ugnius Gelguda), Žilvins Landzbergs (Žilvinas Landzbergas)) mākslinieku darbi.

Izstādes darbi ir izvietoti visā Starptautiskās lidostas „Rīga” publiskajā un pasažieru zonā – darbus, kas atrodas pasažieru zonā, var apskatīt tikai tie, kas atlido, aizlido vai ir Starptautiskās lidostas „Rīga” tranzītpasažieri.

Lai iepazītos ar autoru darbu aprakstiem un darbu izkārtojumu lidostas teritorijā, lejupielādējiet izstādes karti.


Atbalstītāji: VAS „Starptautiskā lidosta Rīga”, a/s „Aizkraukles Banka”, Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, „VKN”, „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”, „Samsung”, „MAP/Antalis”, „Arctic Paper”, tipogrāfija „Ulma”, „airBaltic”, Rīgas dome, “Eurolines Lux Express”, „Kolonna”, „Domu Konstrukcijas”, „Dreamer”, lielformāta druka „Grupa lukss”, „Vides reklāma”.  
Informatīvie atbalstītāji: „Riga This Week”, „Studija”, „Dizaina Studija”, „Foto Kvartāls”, „LNT”, „JCDecaux”, „Magnum”, “Baltic Outlook”, „Live Riga”, „Veto Magazine”.