Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
“Transbiotics” lekcija nr. 2: “Tekstūru materialitāte”

Ceturtdien, 17. jūnijā 19:30 ikviens ir aicināts apmeklēt „Transbiotics” lekciju „Tekstūru materialitāte”, kuru aizsāks mākslinieks, kurators Jenss Hauzers (Jens Hauser, FR), iepazīstinot ar festivāla izstādes mākslinieku Zanes Bērziņas (LV) un Pola Vanūzes (Paul Vanouse, USA) zinātnes inspirētajiem mākslas darbiem. Tie atklāj, cik nozīmīgas tomēr ir materialitātes saglabātās pēdas tehno-zinātniskajās tehnoloģijās un kādu iespaidu šie fizikālie „realitātes fragmenti” atstāj uz mākslas darba vērotāju. Atšķirībā no figuratīviem attēliem šo analogo tekstūru iedarbīgumu nodrošina to „tehnoloģiskā zīmoga” statuss, kas izpaužas drīzāk klātienē, nevis attēlojumā.

Zane Bērziņa stāstīs par instalācijas „E-statiskās ēnas” ideju un tās pamatā veikto sadarbības pētījumu, savukārt mākslinieks Pols Vanūze iepazīstinās ar savu darbu, kur tiek izmantotas jaunās tehnoloģijas mākslas, bioloģisku eksperimentu un interaktīvu instalāciju jomās.

Lekcija notiek XII starptautiskā jauno mediju kultūras festivāla „Māksla+Komunikācijas 2010” un 6. starptautiskās zinātnes, literatūras un mākslas biedrības Eiropas konferences „SLSA-EU 2010”  ietvaros.