Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Tūre ar māksliniekiem: Līga Spunde, Krista un Reinis Dzudzilo

 

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina izstāžu cikla pirmspēdējā nedēļā, 27. septembrī, piektdien plkst 18. 00 apmeklēt tūri ar māksliniekiem: Kristu un Reini Dzudzilo un Līgu Spundi. Izstādes apskatāmas līdz 6. oktobrim.

 

Foto: Ansis Starks

 

18:00 tūre ar personālizstādes “Kad elle būs pilna, mirušie staigās pa zemi” mākslinieci Līgu Spundi

 

Līga Spunde savā personālizstādē pievēršas nežēlībai, kas slēpjas zem ikdienišķām komunikācijas un informācijas apmaiņas formām internetā, analizējot “naida kultūru”, kas atklājās dažādos veidos ne vien tiešsaistē, kur lietotāji apmainās ar stindzinoši necilvēcīgiem tekstiem, attēliem un video, bet dažkārt arī kļūst par reālām un šausminošām darbībām.

 

“Tīrs labdabīgums ātri kļūst garlaicīgs; tas prasa dažādību un dzīvīgumu. Sāpes ir saldsērīgums, kura nekad nav gana. Mīlestība strauji pārvēršas par vienaldzību vai riebumu. Vienīgi naids ir nemirstīgs.”  

/Viljams Hazlits “Nīšanas bauda”/ 

 

Foto: Ansis Starks

 

19:00 tūre ar ekspozīcijas “ZRwhdZ. Rīga” koncepcijas autoriem un māksliniekiem Kristu un Reini Dzudzilo. 

 

Ekspozīja “ZRwhdZ” tika radīta šī gada Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālei, kur mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo pārstāvēja Latviju un tika apbalvoti par labāko kuratoriālo koncepciju. Šobrīd Kim? pagalmā, Sporta 2 kvartālā ir apskatāms monumentālais muzikālais darbs, kas tapis sadarbībā ar komponistu Kristu Auznieku.

 

Dzudzilo piedāvātā jutekliskā daudznozīmība”, kā to dēvēja mākslas kritiķis Vilnis Vējš, liek uzkavēties pie antīkās filosofijas pretrunām. Abreviatūras  atšifrējums Zum Raum hier wird die Zeit (“Par telpu šeit top laiks”), kas tiek izteikts Riharda Vāgnera pēdējās operas “Parsifāls” libretā, aizved pie izstādes balstiem –  “Laiks un Telpa ir kājas, uz kurām kustas scenogrāfija”. 

 

“Pirms vairākiem gadiem, esot ceļojumā, mēs iegādājāmies kabatas formāta mūzikas kastīti, tā labi ietilpst cilvēka plaukstā. Bet cilvēks arī var ietilpt mūzikas kastītē. Kaut kas var rasties starp pretrunu, ambivalenci, kurā ietverta bērnišķība un tās pazaudēšana vai arī tās atgūšana. Māksla uzdod jautājumus, jo tās radīšanā pasaule ir jāatklāj no jauna.

 

Lūdzu, ienāciet izejā!”

 

Krista un Reinis Dzudzilo

 

 

 

Dalība pasākumā bez maksas.