Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Filips Pīlekers: Vasaras sveiciens (Kūlis)

Attēlā: “Bez nosaukuma (Kūlis)”, pēc pasūtijuma griezta kartīte, 500 gab. tirāža. Filips Pīlekers, 2020.

 

 

Šajā klusajā vasaras sezonā Filips Pīlekers (Philip Pilekjær) ir jaunradījis darbu Kim? Laikmetīgās mākslas centram apsveikuma kartītes formā, ko ierasti institūcijas un uzņēmumi mēdz nosūtīt pa pastu saviem klientiem un biznesa partneriem.

 

Vasaras sveicienā ietverts šķietami laipns vēstījums, vēlot tās saņēmējam priecīgu vasaru, kas rotāts ar melnbaltu fotogrāfiju, kurā attēlots sausas zāles kūlis, kas reiz klīdis pa Kalifornijas Mohaves tuksneša līdzenumiem.

 

Turklāt apsveikuma kartītei ir izveidota ieloce, kas to ļauj salocīt brīvi stāvošā skulptūrā, kas gatava izstādīšanai, tādējādi darbs tiešā veidā izmanto institūcijas partneru un apmeklētāju tīklu kā vietu izstādei.

 

Kartīte ir drukāta 500 gab. tirāžā un vasaras laikā tiek izsūtīta caur pastu.

 

Filips Pīlekers (dz. 1988. gadā) ir mākslinieks un žurnāla PROVENCE redaktors. Viņa darbi ir tikuši izstādīti ”Christian Andersen” (Kopenhāgena), ”The Downer” (Berlīne), ”Forgo” (Berlīne), ”Longtang” (Cīrihe), ”Silberkuppe” (Berlīne), ”Amado Arts Center” (Seula), ”Kunsthal Charlottenborg” (Kopenhāgena), 9. Berlīnes Biennālē (Berlīne), ”Parental Guidance” (Ņujorka) u.c..

 

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome