Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
VIDEO: Igns Krunglevičs Spawn, Kaje, Ņujorka, Februāris, 2023

Saite uz video: https://vimeo.com/800496736

 

KAJE, Ņujorka
Igns Krunglevičs (LT)

Spawn
Vietai piesaistīta audio instalācija izstādē Just About in the Round, kuratore Elizaveta Šneidermane (ASV).

 

Vai atceraties Tvinpīkas 3. sezonas 8. sēriju, kurā tika attēlots Trīsvienības kodolizmēģinājums? Pēc kameras pietuvināšanās sprādziena radītajai sēnei skatītāji beidzot tika iepazīstināti ar Boba izcelsmi, Tvinpīkas sāgas centrālajam antivaronim iznirstot no bumbas ugunīm. Es gribētu, lai šis nelielais TV mirklis darbotos kā “makgafins” — naratīvs, kuru varam apaudzēt ar izstādes “Spawn” skaniskajām norisēm.

 

Mēs bieži saskatām kārtību šķietami haotiskos vai bezjēdzīgos notikumos, brīžos, kad troksnī atrodam nozīmi. Vai jūs mākoņos redzat sejas? Tā ir ilūzija, apofēnija – no seniem laikiem mantota smadzeņu kļūme. Bet tai pat laikā man rodas sajūta, ka varbūt kaut kas slēpjas aiz šī haosa. Sava veida slepena matemātika. Dievs vai tāda īpašnieciska vienība kā Bobs.

 

Šīs vietai piesaistītās instalācijas centrālais komponents ir taktilo skaņu niknums, kas pārņems visas KAJE telpas. Šeit es dzīšos pakaļ tai gaistošajajai sajūtai, kas notiek tieši tajā brīdī; telpā, kur ķermeniskās sajūtas ir pārslogotas. Tieši tad, kad tai var gandrīz pieskarties.

 

– Igns Krunglevičs

 

Igns Krunglevičs (dz. Kauņā, Lietuvā) šobrīd dzīvo un strādā Oslo. Ieguvis maģistra grādu mūzikas kompozīcijā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā 2010. gadā. Viņa instalācijās, videodarbos un skulptūrās bieži tiek apvienota skaņa un teksts, kur viņš pēta attiecības starp varu, ekonomiku, dabu un globālo tehnoloģiju ģenerēto eksistenciālo realitāti Krungleviča darbi ir izstādīti Astrup Fearnley muzejā, Oslo, Norvēģija; OCT Contemporary Art Terminal, Šanhaja, Ķīna; Kunsthall Oslo, Norvēģija; Ultima, Oslo, Norvēģija; Laikmetīgās mākslas institūts, Filadelfija, ASV; Transmediale, HKW, Berlīne, Vācija; Venēcijas Biennāles Ziemeļvalstu paviljonā, Itālija, un 19. Sidnejas biennālē, Austrālija.