Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
We're closed at the moment
XI Starptautiskā jauno mediju kultūras festivāla “Māksla + Komunikācijas 2009: Enerģija” konference

Festivālā “Enerģija” piedalījās mākslinieki, zinātnieki, pētnieki, inženieri, aktīvisti, sociologi, filosofi, arhitekti, dizaineri, futūristi un citi vispusīgi praktiķi un teorētiķi, kas savos teorētiskajos pētījumos un praksē risina jautājumus par ilgtspējīgu attīstību augstāk minēto tēmu kontekstā.

Maskavas iela 12/1, 3. stāvs

Ieeja bez maksas

PIEKTDIENA, 9. OKTOBRIS

09:30 – 10:00 Reģistrācija un kafija
10:00 – 10:05 Ievadvārdi: Rasa Šmite un Raitis Šmits / RIXC

10:05 – 12:25 PLENĀRSESIJA
Michel Bauwens
PEAK ENERGY, PEAK HIERARCHY, OPEN EVERYTHING
60min-lekcija + 15min-diskusija
Ludger Hovestadt, Vera Bühlmann
ENERGY IN THE METALITHICUM ERA – DOMESTICATING THE WEATHER
50min-lekcija + 15min-diskusija

12:25 – 12:30 Kafijas un zāļu tējas pauze

12:30 – 14:40 1. PANELIS: PĀRMAIŅAS ILGTSPĒJĪBAS AINĀ
Arnbjörn Ólafsson
WE’VE LOST THE MONEY, BUT WE STILL HAVE THE ENERGY! SUSTAINABILITY AND RENEWABLE ENERGY IN ICELAND
20min-lekcija + 5min-diskusija
John Reshaur Enevoldsen
ENERGY ISLAND SAMSØ IN A CULTURAL PERSPECTIVE
20min-lekcija + 5min-diskusija
Tina Finnas
VISUAL VOLTAGE – REFLECTIONS ON ENERGY
20min-lekcija + 5min-diskusija

Kafijas un zāļu tējas pauze (5min)

Jānis Kleperis
NEW MATERIALS AND ELECTRO-TECHNOLOGY & MANAGEMENT SOFTWARE FOR HYDROGEN ENERGY SYSTEMS
20min-lekcija + 5min-diskusija
Bartaku
PhoEf: THE UNDISCLOSED POÉSIS OF THE PHOTOVOLTAIC EFFECT [on food] 20min-lekcija + 5min-diskusija

14:40 – 15:30 Pusdienas


15:30 – 17:30 2. PANELIS: ENERĢIJA DABĀ UN SABIEDRĪBĀ
Christina Stadlbauer

EXPLORING OUR PRIVATE POWER LINES
20min-lekcija + 5min-diskusija
Tiina Sööt
UNDERSTANDING OF ECOLOGY IN HUMANITIES
10min-lekcija + 5min-diskusija
Thomas Traxler
THE IDEA OF A TREE
15min-lekcija + 5min-diskusija
Jon Cohrs
SHOW ME THE MONEY!
15min-lekcija + 5min-diskusija
Solvita Krese SURVIVAL KIT
15min-lekcija + 5min-diskusija

17:00 – 17:30 Marko Peljhan

On-line lecture from US: TACTICAL LANDSCAPES – NORTHERN PERSPECTIVES
20min-lekcija + 10min-diskusija

SESDIENA, 10. OKTOBRIS

11:00 – 12:00 3. PANELIS: INFORMĀCIJA UN ENERĢIJA
Julian Priest

WHO IS ENERGY
20min-lekcija + 5min-diskusija
Niamh McDonnell
THE ENERGETICS OF DIGITAL INFORMATION SYSTEMS
15min-lekcija + 5min-diskusija
Gert Aertsen
ATKN: A TRIBUTE TO KARL L. NESSLER
15min-lekcija + 5min-diskusija

12:00 – 14:00 TIEŠSAISTES SESIJA: ELEKTROSMOGS: ILGTSPĒJĪGĀ NEMOBILITĀTE
Diskusija par pašreizējās hipermobilitātes eksploziju un tās problemātiku saistībā ar ilgtspējības jautājumiem. Moderators: Eric Kluitenberg, tiešsaistē starp Kultūras un komunikācijas centru de Balie Amsterdamā un Enerģijas konferenci Rīgā.

14:00 – 15:00 Pusdienas

15:00 – 18:00 4. PANELIS: ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA – MĀKSLĀ UN ZINĀTNĒ
Juris Žagars
ENERGY SCIENCE
20min-lekcija + 5min-diskusija
Terike Haapoja
INTERIORS – EXTERIORS. NATURE SCIENTIFIC WORLDVIEWS AND NEW TECHNOLOGY IN ART
20min-lekcija + 5min-diskusija
Ákos Maróy
BIO.DISPLAY
15min-lekcija + 5min-diskusija
Ingrīda Šahta
THE GARMENTS WITH INTEGRATED MICROCLIMATE CONTROL SYSTEM
15min-lekcija + 5min-diskusija

Kafijas un zāļu tējas pauze (5min)

Anu Osva
ArsBioARCTICA – ART AND SCIENCE COOPERATION IN KILPISJÄRVI
15min-lekcija + 5min-diskusija
Erik Sjodin
STEM SOUNDS AND BUSH-SCOPES
15min-lekcija + 5min-diskusija
Lise Skou
ART WITHIN THE FIELD OF ENVIRONMENTAL JUSTICE
15min-lekcija + 5min-diskusija
Signe Pucena
TECHNOLOGY MYTH
10min-lekcija + 5min-diskusija
Rasa Šmite, Raitis Šmits
ART AND RENEWABLE ENERGY NETWORK
10min-lekcija + 5min-diskusija