Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Alņa Stakles izstāde “L.S.D. Living Space Daugavpils”

No 2010. gada 20. marta līdz 11. aprīlim  Programmas nr. 9 ietvaros jaunākajā Kim? galerijā – Kim? / FK galerijā – bija apskatāma latviešu fotomākslinieka Alņa Stakles (1975) izstāde „L.S.D. Living Space Daugavpils” (Dzīves telpa Daugavpils). Sadarbībā ar žurnālu „Foto Kvartāls” izveidotā galerija iepazīstināja ar jaunākajiem fotomākslas darbiem, kā arī aicinās piedalīties diskusijās un lekcijās par mūsdienu fotomākslu.

Izstādē „L.S.D. Living Space Daugavpils” būs skatāma darbu izlase no apjomīgas fotogrāfiju sērijas, pie kuras autors strādājis no 2002. līdz 2008. gadam. Šajā sērijā Alnis Stakle pievērsies savai tuvākajai apkārtnei, pētot pilsētvidi un tās vizuālos un sociālos paradoksus. „Svarīga bija iespēja iet, fotografēt, skatīties un ieraudzīt sirreālo, absurdo un patieso vienkāršās lietās, nesvarīgu un ikdienišķu notikumu pasaulē,” saka autors. Fotogrāfijas no sērijas „L.S.D. Living Space Daugavpils” lielākoties piederīgas ainavas žanram, un šajos darbos īpaša nozīme ir krāsu fotogrāfijai kā mākslinieciskās izteiksmes līdzeklim – autors veido savu vēstījumu ar kolorīta un krāsu akcentu palīdzību. „Aiz ikdienas dzīves rutīnas un šķietami mierīgās atmosfēras norit kāda cita, „slepena” dzīve. Alņa Stakles fotogrāfijas daiļrunīgi liecina par šo fenomenu, vienlaikus saglabājot askētisku izteiksmes formu bez jelkādas dramatizācijas,” raksta Herkuless Papaioannu, Saloniku Fotogrāfijas muzeja direktors (2006).

Fotogrāfs, pedagogs un Daugavpils Universitātes doktorants Alnis Stakle dzīvo un strādā Daugavpilī. Alnim Staklem ir bijušas personālizstādes gan Latvijā, gan ārzemēs (fotofestivāla Transphotographiques ietvaros Lillē (2009), galerijā Gallery.Photographer.ru Maskavā (2008) u.c.), viņš ir piedalījies starptautiskās mūsdienu fotomākslas un laikmetīgās mākslas izstādēs (fotofestivāls Fotoweek Vašingtonā (2009), izstāde Second Cities Lodzā un Grācā (2009), Latvijas laikmetīgās mākslas izstāde From M to ZZZ Prāgā (2008) u.c.), kā arī Latvijas fotogrāfu izstādē „Privāts. Latvijas mūsdienu fotomāksla” Maskavā (2008) un Rīgā (2009). 2009. gadā apgāda „Neputns” grāmatu sērijā „Studijas bibliotēka” iznākusi Alises Tīfentāles grāmata „Alnis Stakle”.

Ceturtdien, 8. aprīlī 19:00 Kim? aicināja uz Alņa Stakles lekciju par mūsdienu fotomākslu.