Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Ārona Šūmana izstāde “Reiz Rietumos”

No 2010. gada 17. aprīļa līdz 9. maijam Programmas nr. 10 ietvaros, ar ASV vēstniecības Latvijā  un aviokompānijas airBaltic atbalstu, Kim? / FK galerijā būs apskatāma Ārona Šūmana (Aaron Schuman) izstāde „Reiz Rietumos” (Once Upon A Time in the West). Izstāde noris ASV kultūras mēneša „Made in the USA” ietvaros.

Ārona Šūmana izstādē „Reiz Rietumos” būs aplūkojamas 15 fotogrāfijas no sērijas ar tādu pašu nosaukumu. Šūmans ir pētījis „Amerikas mītu” un centies definēt tā simbolus – parupjš individuālists, „tiešs tēmētājs” un taisnas tiesas aizstāvis. Šie visi elementi summējas itāļu režisora Serdžo Leones filmā „Reiz Rietumos” (Once Upon a Time in the West, 1968). Tās iespaidā tapusi Ārona Šūmana fotogrāfiju sērija ar tādu pašu nosaukumu. Fotogrāfijas uzņemtas slavenā „spageti vesterna” filmēšanas vietā Almerijā, tuksnesī Spānijā. Eksperiments kulminējis līdz ar atklāsmi, ka fundamentālāko Amerikas mītu pasaulē – mežonīgos Rietumus un ar tiem saistītās brīvības, neatkarības, dumpinieciskuma, brutalitātes, morāles un goda asociācijas – visveiksmīgāk iemiesojis itāļu režisors Franko režīma laika Spānijā. Ārons centies atklāt, kā šīs vairāk nekā četrdesmit gadu vecās dekorācijas sasaucas ar mūsdienu Amerikas pozīciju – tās ideāliem, reputāciju, ambīcijām, vīziju un ilūzijām. Šī sērija varētu kalpot kā sākuma punkts dziļākai Amerikas sapņa simbolikas izpētei.

Ārons Šūmans ir amerikāņu fotogrāfs, redaktors, rakstnieks un kurators. Studējis Ņujorkā un Londonā. Viņa darbi ir publicēti tādos pazīstamos izdevumos kā Photoworks, ArtRevies, Modern Painters, HotShoe International, Creative Review, The British Journal of Photography, The Face, DayFour, The Guardian, The Observer, The Sunday Times u.c.