Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Ata Jākobsona personālizstāde “Režģis”

Režģis

 

“Forma ir tukšums, un pats tukšums ir forma; tukšums neatšķiras no formas, forma neatšķiras no tukšuma; neatkarīgi no tā, kas ir forma, tas ir tukšums, neatkarīgi no tā, kas ir tukšums, tas ir, forma, tas pats attiecināms uz jūtām, uztveri, impulsiem un apziņu.” Kvantu gaismas režģis pirms lielā sprādziena. Darbs ar režģa sistēmu, kā pakļaušanās universāla spēka likumiem. Ceļš no subjetīvā prāta klejojumiem pie kosmiskām un fundamentālām struktūrām.  Formas un bez formas vienlaicīga apzināšanās.

 

Atis Jākobsons

 

 

Atis Jākobsons (1985) šobrīd dzīvo un strādā Berlīnē un Rīgā. Sapludinot robežas starp subjektu un objektu, neiespējamo un ikdienišķo, cilvēcisko un dievišķo, realitāti un ideju, viņš meklē veidus kā sasniegt pirmatnējo nebūtību. Izmantojot glezniecību, ogles zīmējumu, video un instalāciju, mākslinieks rada jūtīgas plaknes, lai uztvertu viņpus esošo telpu.

 

2010. gadā ieguva maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada izstādot savus darbus tādos starptautiskos projektos kā “Mūžīgā kustība”, (2018) Muzejs “Erarta”, Sanktpēterburga, Krievija, “Orient”, (2018) Bunkier Sztuki Gallery of Contemporary Art, Krakova, Polija, “Somewhere in Between” (2018), Bozar, Brisele, Belģija, „Šķērssvītra: starp normatīvo un fantāziju” (2015) Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, un “KIK-4” (2015) Kino Internationale, Berlīnē, Survival Kit festivālā (2013 un 2014, 2016) Rīgā un citās nozīmīgās grupas izstādēs. Viņam ir bijušas vairākas personālizstādes Latvijā no kurām nesenākās ir “The Bright Night of the Soul” (2017), Izstāžu zāle Arsenāls, Rīga, Latvija, “The Dark Night of the Soul” (2017), Sansusī festivāls, Aknīste, Latvija, „Frekvences (Eiforija)” (2016) galerijā „Māksla XO” un “Dark Matter” (2015) Mūkusalas Mākslas salonā. Par izstādi Dark Matter mākslinieks saņēma „Dienas gada balvu kultūrā”, tika nominēts Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas rīkotajai Gada balvai „Kilograms kultūras” un izvirzīts “Purvīša balvai 2017”.

 

 

Patrons: Vita Liberte

 

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Satori, Arterritory.com, KRASSKY, Green Print, Kokmuižas alus, Gardu muti.