Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Lekcija par “CO2 E-Race” un CO2 kartes veidošana

14. novembrī 16:00 Kim? lekciju/kino zālē dāņu mākslinieks Jākobs Fuglsangs Mikelsens (Jacob Fuglsang Mikkelsen, 1972) visiem interesentiem stāstīja par projekta „CO2 E-Race” idejas rašanos un realizāciju.

17:00 Fuglsangs ar videi draudzīgu elektromobili, kas pirms un pēc brauciena bija apskatāms pie Kim?,  izbrauca Rīgas ielās. Ar globālās pozicionēšanas palīdzību uz Kim?  mājas sienas projicētajā Rīgas kartē iezīmējās elektromobiļa maršruts, kas brauciena beigās, aptuveni pusotru stundu vēlāk, izveidoja ogļskābās gāzes ķīmisko formulu – CO2.

Idejas autors Jākobs Fuglsangs Mikelsens piedzima Dānijā, uzauga Zviedrijā un pēc augstskolas pārcēlās uz ASV, kur viņš pēc fotogrāfijas studijām strādāja par mākslinieku, fotogrāfu, diskžokeju, mākslas galerijas vadītāju un dažādu kultūras pasākumu koordinatoru. Strādājot pie „Trijstūra projekta”, kas tapa sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu ar mērķi veicināt ideju apmaiņu starp Kopenhāgenu, Stambulu un Ņujorku  kā arī turku un dāņu integrāciju, Dānijas Kultūras institūta ģenerālsekretārs  Fins Andersens piedāvāja izveidot klimata tēmai veltītu projektu. Projekts „CO2 E – Race” ir likumsakarīgs Miklesena iepriekšējās darbības turpinājums – mākslinieks vienmēr ir centies ar mākslas starpniecību pievērst sabiedrības uzmanību akūtām tēmām.

„CO2 E-Race” mērķis ir likt cilvēkiem aizdomāties par klimata izmaiņām un aktīvi iesaistīties risinājumu meklējumos.

Lekcija un kartes veidošana notika sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu Latvijā.

Lekcija notika angļu valodā.