Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Desmitgades programma “Kim? X”

Augustā Kim? Laikmetīgās mākslas centrs svin savu desmitgadi, 22. augustā atklājot divu jauno mākslinieču, Līgas Spundes un Lienes Pavlovskas, personālizstādes, ko papildinās performatīvs pasākums “Kim? X” atklāšanas vakara izskaņā Tallinas kvartālā.

 

Savukārt visa augusta garumā Kim? programma tiks īstenota ar literārām un vizuālām aktivitātēm, kas atskatīsies uz Kim? arhīvu gan taustāmā formātā – Kim? pop-up veikalā, gan elektroniskā veidā – caur publikācijām dažādos medijos, tostarp Satori interneta žurnālā. Savukārt Kim? pagalmā, Sporta 2 kvartālā, būs apskatāmas Māra Bišofa zīmētās atbildes uz Kim? uzdotajiem jautājumiem, kā arī Kristas un Reiņa Dzudzilo pieteikums Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē – ekspozīcija “ZRwhdZ. Rīga”.

 

“”Es iesāku ar neko un man joprojām pieder lielākā daļa no tā.” – Sets Sīglaubs

 

Kim? desmit gadi ir pavadīti nemitīgā “laika dejā”, ejot uz priekšu, vienlaikus “tinot lenti atpakaļ”, atkārtojot žestus un ieviešot jaunus, brīžiem dejojot vienatnē, brīžiem kolektīvā, tomēr neapstājoties ne mirkli. Kim? darbības nepārtrauktība šobrīd varētu šķist pašsaprotama, tomēr pašsaprotamība nav nejauša. Aizpildot nenosakāma izmēra tukšumu Rīgas mākslas dzīvē (un ne tikai), Kim? desmit gadu laikā ir kustējies un elpojis, lipinot no visdažādākajiem materiāliem vietu, gan fizisku, gan iztēlotu, kur ar zināmu regularitāti satikties tiem, kas jautā, un tiem, kas atbild, lai dejotu, mainoties lomām, tempam, dekorācijām, sarunu tematiem. Desmit gadi ir pietiekams laiks, lai secinātu, ka nenosakāma izmērā tukšums vismaz daļēji ir aizpildīts ar troksni, kas atbalsojas aiz robežām un izskan kā silts aicinājums atnākt ciemos.” – Programmas direktors Kaspars Groševs.

 

Desmit gadu laikā Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir organizējis 700 pasākumu, 188 izstāžu Latvijā, 30 izstāžu ārzemēs, pulcējis ap 600 000 apmeklētāju un pēdējo piecu gadu laikā devis iespēju pieciem māksliniekiem viesoties Kim? partnerorganizāciju rezidencēs ārzemēs.

 

 

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, interneta žurnāls Satori, Tikkurila, SIA Kviller, Masterfoto, Sporta 2 kvartāls, Kokmuižas alus, Absolut.