Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Festivāla “Māksla + Komunikācijas” izstāde “Enerģija”

No 2009. gada 8. oktobra līdz 11. novembrim programmas nr. 5 ietvaros Kim? / RIXC galerijā bija apskatāma izstāde “Enerģija”, kas veidota XI Starptautiskais jauno mediju kultūras festivāla “Māksla + Komunikācijas” ietvaros.

Enerģija sabiedrībā  ir bijusi viens no nozīmīgākajiem ekonomikas un nākotnes attīstības virzītājspēkiem. 21. gadsimta sākumā sabiedrība ar tās informācijas tehnoloģijām arvien pieprasa palielināt resursu daudzumu savas turpmākās attīstības nodrošināšanai līdz šim nepieredzētos apmēros. Tajā pat laikā ir zināms, ka šobrīd izplatītākās enerģijas ražošanas formas ir izsmeļamas un ka tās nav spējīgas nodrošināt ilgstošu attīstību, radot nopietnus draudus klimatam, cilvēkam un videi.

Mūsdienās ir nepieciešamas radošas idejas un jaunas pieejas teju visās jomās, kamēr jautājums gan par enerģijas, gan par informācijas tehnoloģiju ilgtspējīgu attīstību kļūst aizvien aktuālāks. “Gudrās” ierīces un enerģijas internets, tīri un atjaunojami enerģijas resursi, alternatīvs un ekoloģisks dizains un ražošanas metodes, atvērtā koda un hibrīdās pieejas informācijas tehnoloģijām ir tikai daži no potenciāli plašo meklējumu piemēriem, kuri varētu mainīt ilgtspējīgās attīstības situāciju nākotnē.

Izstādīto mākslinieku – Jeroena Holthuisa (Nīderlande), Joannas Hofmanes (Polija), Džosas Hinterdingas, Deivida Heinesa (Austrālija), Mišela de Broina (Kanāda), Folkes Koberlinga, Martina Kaltvasera un Antjes Grabenhorstas (Vācija), Čārlza and Reja Eames (ASV), Kriša Salmaņa (Latvija), Ginta Gabrāna (Latvija), Mjurielas Milicevišas un Hansa Kadela (Vācija), Katarinas Mišeres un Tomasa Trakslera (Austrija), Hansa-Kristiana Šinka (Vācija) – darbi risina enerģijas tēmu no visatšķirīgākajiem skatu punktiem visdažādākajos medijos.

Festivāls un izstāde “Enerģija” piedāvāja starpdisciplināru telpu ideju apmaiņai un diskusijām par zinātniskām un mākslinieciskām, utopiskām un kritiskām vīzijām saistībā ar Zemes enerģiju nākotnē.