Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Filma “An Inconvenient Truth”

Otrdien, 17. novembrī 19:00 Kim? lekciju/kino zālē ASV Vēstniecība Latvijā piedāvāja iespēju noskatīties amerikāņu režisora Deivisa Gugenheima (Davis Guggenheim, 1963) filmu „An Inconvenient Truth”.

„An Inconvenient Truth” („Neērtā patiesība“) ir dokumetālā filma, kas tapusi 2006. gadā un stāsta par bijušā ASV viceprezidenta Ala Gora centieniem izglītot sabiedrību par globālo sasilšanu un tās izraisītajām klimata izmaiņām. Filma dokumentē Ala Gora uzstāšanos auditorijas priekšā, kuras laikā Gors gan ar joku, gan visnotaļ iedarbīgu uzskates materiālu palīdzību demonstrē klimata izmaiņu baisās sekas. Gors priekšlasījumu par klimata izmaiņām pēc paša aprēķiniem ir sniedzis vairāk nekā tūkstots reizes.

Filma pirmizrādi piedzīvoja prestižajā ASV neatkarīgā kino festivālā Sundance Film Festival 2006. gadā, kur skatītāji to uzņēma ar ovācijām. „An Inconvenient Truth” vienlīdz pozitīvi novērtēja gan kino kritiķi, gan skatītāji. Filma ieguva divas ASV Kino akadēmijas balvas – Labākā dokumentālā filma un Labākā oriģināldziesma – un filmas kases ieņēmumi bija $49 miljoni, tādējādi apliecinot filmas veidotāju profesionalitāti un vēstījuma skaudrumu.

2007. gadā Alam Goram un Apvienoto Nāciju Organizācijas Klimata pārmaiņu starpvaldību padomei (Intergovernmental Panel on Climate Change) tika piešķirta Nobela miera prēmija. Tikko ir iznākusi Gora jaunākā grāmata „Our Choice“ („Mūsu izvēlē“), kas turpinot „An Inconvenient Truth” aizsākto tēmu, piedāvā dažādus risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai.

ASV Vēstniecība cer, ka filmas demonstēšana veicinās sabiedrības izglītošanos un līdz ar to aktīvāku iesaistīšanos klimata izmaiņu novēršanā.