Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Gvido van der Verves izstāde “Viss būs kārtībā”

No 2009. gada 6. novembra līdz 13. decembrim Programmas nr. 6 ietvaros Kim? / VKN galerijā būs apskatāma jaunā un jau starptautisku atzinību guvušā nīderlandiešu mākslinieka Gvido van der Verves (Guido van der Werve, 1977) video darbu izstāde “Viss būs kārtībā”.

Van der Verve, kurš savu laiku sadala starp Nīderlandi, ASV un Somiju, šī gada septembrī viesojās Rīgā ar lekciju, kurā stāstīja par savu radošo darbību un nākotnes iecerēm. Šoreiz kim? apmeklētājiem piedāvā tikšanos ar mākslinieka darbiem izstādē, kura savu nosaukumu ir aizguvusi no 2007. gadā tapušā un 2008. gadā Eiropas Laikmetīgās mākslas biennālē Manifesta7 izrādītā darba „Nummer acht. Viss būs kārtībā” (Nummer acht. Everything is going to be alright). Šajā filmā, kuru Džesika Dousone (Jessica Dawson) no laikraksta “Washington Post” vērtē kā cilvēka dzīves metaforu, attēlots kā mākslinieks skarbajā Botnijas līča ainavā soļo pa priekšu ledlauzim „Sampo”.

Van der Verves filmas ir melanholijas, zaudējuma un vientulības piesātinātas un tajās jaušama sen mirušu komponistu klātbūtne, taču filmu grūtsirdīgo noskaņu papildina kvēla mīlestība pret melno humoru, kura tiek apliecināta visnegaidītākajos brīžos. Plaši pazīstamais laikmetīgās mākslas žurnāls “Frieze” raksta, ka van der Verves filmas varētu būt vācu romantisma gleznotāja Kaspara Dāvida Frīdriha (Caspar David Friedrich, 1774-1840) sapņi, ja vien viņam būtu piemitusi humora izjūta un pieeja video kamerai.

Van der Verves darbi ir izstādīti daudzās nozīmīgās izstāžu telpās Berlīnē, Londonā, Parīzē, Ņujorkā un citviet pasaulē. Šoruden viņa darbi ir apskatāmi Das Weisse Haus, Vīnē, Austrijā, L’Institut Néerlandais, Parīzē, Francijā, Monitor Gallery, Romā, Itālijā, Marc Foxx Gallery, Losandželosā, ASV un citviet.