Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Ieelpa/izelpa: Tailers Koburns “Ričards Ro”

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aizsāk jaunu publisko pasākumu programmu “Ieelpa/izelpa”, kas aicina sekot raibu pavedienu miglājam, iepazīstot fiktīvus tēlus, skaņu mākoņus, trauslus žestus un apslēptus krustojumus. Mēģinot satvert laika skrējienu, “Ieelpa/izelpa” kalpo kā ceļvedis pa aizaugušām takām un starpgalaktiskām avēnijām, kas savieno kultūras aģentus, kurus raksturo darbošanās aiz žanru un izteiksmes līdzekļu robežām, ejot uz austrumiem, rietumiem, dienvidiem un ziemeļiem vienlaicīgi.

 

“Ričards Ro” (Richard Roe) ir juridiskas personas fikcionāli memuāri. Grāmata izdota prestižajā izdevniecībā Sternberg Press, dizaina autors: Luke Gold. Šis ir viens no senāk izmantotajiem vārdiem, ko pēc Lielbritānijas likumiem piešķir neidentificētām personām – kādam, kurš nav atklājis savu vārdu vai nenosakāmas identitātes aizgājējiem. Ričards Ro ir zināms nezināmais, viens izmērs visiem – bet īstenībā nevienam.

 

Tailers Koburns (Tyler Coburn) grāmatu veidojis kā šī Ričarda Ro fiktīvos memuārus, apskatot pašidentitātes tēmas, kas mūsdienās kļuvušas nozīmīgas politikas un ekonomikas kontekstā. Savā performancē Koborns lasījumus no grāmatas pārvērš par rituālu performanci, iegremdējot skatītājus dažādos aspektos, kas veido personu – legāli, psiholoģiski, metafiziski.

 

Tailers Koburns  ir mākslinieks un rakstnieks, kurš dzīvo Ņujorkā. Līdz šim piedalījies izstādēs un projektos Pompidū centrā Parīzē; Bergenas Kunsthallē, Vīnes Kunsthallē, Heivorda galerijā Londonā, Para Site Honkongā, Art Sonje centrā Seulā. Viņa rakstītie teksti publicēti žurnālos  E-flux, Frieze, ArtReview, Dis, Mousse, LEAP un Rhizome.

 

“Ričards Ro” ir projekts, kas sastāv no vairākām daļām. Tas ir Thyssen-Bornemisza Art Contemporary producēts un projekta kurators ir Cory Scozzari. Projekta ietvaros Koburns juridiski devis vārdu orhideju hibrīdam Aranda Richard Roe.