Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
JRRMV studenti “kā izgudrot velosipēdu?”

Pirmdien, 24. maijā līdz ar Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas studentu tēlniecības darbu izstādes „Kā izgudrot velosipēdu?” atklāšanu Kim? uzsāk jaunu izglītības programmu mit – mācību izstāžu telpa. Programmas ietvaros jaunie mākslinieki gūs praktisku pieredzi izstāžu plānošanā, organizēšanā un iekārtošanā, izstādot savus darbus līdzās pasaules līmeņa ārzemju un latviešu mākslinieku darbiem. mit patrons ir reklāmas aģentūra DDB Worldwide – aģentūra, kura nestrādā ar gatavām shēmām un sagatavēm; aģentūra, kura vēlas atbalstīt jaunos un radošos.

Pirmajā mit izstādē būs eksponēti bronzas un alumīnija lējumi, pie kuriem pēdējo septiņu mēnešu laikā strādājuši JRRMV studenti: Alise Bēržvade, Anete Bajāre, Ella Mežule, Ernests Šveisbergs, Ginta Mičule, Laima Daberte, Rihards Ābeltiņš, Sabīne Silarāja, Zīle Ziemele, Lotte Vilma, kā arī izstādes kurators tēlnieks Kristaps Strauts. Gatavojoties izstādei, jaunajiem māksliniekiem bija lieliska iespēja iepazīt gan teorētiskos, gan praktiskos mazo formu tēlniecības aspektus pieredzējušo tēlnieku Kristapa Strauta un Igora Dobičina vadībā.

Radošajā procesā studenti ir skāruši dažādas tēmas, bet visus darbus vieno jautājums: „Kā izgudrot velosipēdu?”. Jautājums izsaka jauno mākslinieku mērķi un būtību – viņi meklē veidu, kā izpausties un apliecināt sevi laikmetīgās mākslas pasaulē, kā izgudrot velosipēdu, kā izgudrot mākslu.

Izstāde „Kā izgudrot velosipēdu?” būs apskatāma Kim? mītnes 3. stāvā līdz 11. jūnijam.