Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kaspara Podnieka izstāde “Neparasta vieta”

No  2010. gada 16. janvāra līdz 7. februārim  Programmas nr. 7 ietvaros Kim? / VKN galerijā bija apskatāma mākslinieka Kaspara Podnieka (1980) izstāde „Neparasta vieta”. Eksponētie darbi turpina fotogrāfiju sēriju, kas līdzās Ojāra Pētersona, Monikas Pormales, Jāņa Garanča un citu mākslinieku darbiem bija apskatāma izstādē „Mūslaiku varoņi” Cēsīs 2009. gada vasarā.

Jēdziens „vieta”, kuru var vienlīdz labi saprast gan kā kādas virsmas daļu, gan ieņemamo stāvokli sabiedrībā, gan mākslas darba fragmentu, mākslinieka Kaspara Podnieka radošajā darbībā rod reizē fizisku un garīgu nozīmi. Kā saka pats mākslinieks: „Man, darbojoties mākslā, būtiski atskaites punkti un izpētes objekti ir saistīti ar Drustiem. No turienes nāku un tur esmu. Tur man rodas drošība, ka darbs būs patiess un līdz ar to noderīgs arī citiem.”

Izstādē „Neparasta vieta” bija apskatāmas fotogrāfijas un video, kas rāda mākslinieku levitējam virs ezera, lauku ceļa, pļavas. Zemes pievilkšanas spēku māksliniekam ir izdevies pārvarēt nevis pateicoties mūsdienu digitālo tehnoloģiju piedāvātajām iespējām, bet gan ar sarežģītu un darbietilpīgu konstrukciju palīdzību, tā teikt, visu izdarot „pa īstam”. Tieši šis „pa īstam” ļauj par mākslinieka darbību runāt kā zemnieciski pamatīgu, stabilu un vērienīgu, kam piemīt arī deva racionāla humānisma. („Studija” 40/2005)

Kaspars Podnieks dzīvo un strādā Drustos. Izglītību ir ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. 2008. gadā piedalījies starptautiskās laikmetīgās mākslas izstādēs “Time Will Show” Flensburgā, Vācijā un “Buket” Maskavā, Krievijā.

Par Drustiem vairāk var uzzināt Sigurda Rusmaņa rakstā „Drustos daudz neparasta”, kas publicēts laikrakstā „Druva” (publicēšanas datums: 2007. gada 20. marts, 2007. gada 24. aprīlis).