Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Kim? piedalās mākslas mesē June Art Fair 2021 / Bāzele, Šveice / Darja Meļņikova, Amanda Ziemele

2009. gadā Rīgā dibinātais Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir aktīvi piedalījies mākslas diskursa veidošanā Latvijā, vienlaicīgi inicējot un iesaistoties daudzās starptautiskās sadarbībās. Šogad īpaši June Art Fair Kim? piedāvā divu Rīgā strādājošu mākslinieču – Darjas Meļņikovas un Amandas Ziemeles – darbus.

 

June Art Fair ir neatkarīgs projekts – galeriju vadīta mākslas mese, kas norit Bāzeles mākslas nedēļas laikā. June Art Fair 2019. gadā izveidoja galerijas VI, VII (Oslo) un Christian Andersen (Kopenhāgena) kā iniciatīvu, kuras pamatā ir novatorisku galeriju un mākslas telpu aktuālās mākslas prezentācijas.

 

 

 

Darja Meļņikova (dz. 1984) savā jaunajā darbu sērijā izmanto dažādus materiālus, lai veidotu instalācijas darbus, kas līdzsvaro meditatīvu ikdienas rutīnas izpēti, klišejas, arhitektūras detaļas un ikdienišķus gadījumus. Pielietojot visu, sākot no izsmalcinātiem materiāliem un beidzot ar tradicionāli lētiem vai klišejiskiem, Meļņikova rada uz sienas balstītas skulpturālas formas, kas norāda uz studijas prakses darbietilpīgo raksturu, kas ir pretrunā uzmanības ekonomikas ierobežojumiem. Viņas darbi nesen izstādīti Salon du Salon Marseļā; Gallery Vartai Viļņā; Karlin Studios Prāgā; PLATO Ostravā; Kulturfolger Cīrihē; Kim? Laikmetīgās mākslas centrā un citur. Meļņikovas darbi ir iekļauti Laikmetīgās mākslas muzeja Kiasma kolekcijā, Somija, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā un privātkolekcijās.

 

Amanda Ziemele (dz. 1990) šobrīd dzīvo un strādā Latvijā. Viņa uzskata savu praksi par atvērtu lauku, kur galvenā uzmanība tiek pievērsta glezniecības formālajām īpašībām, konkrētās vietas situāciju kontekstam, iejaukšanos un atklātām humoristiskām stratēģijām. Ziemele ir piedalījusies dažādos sadarbības projektos un 2020. gadā pievienojās sieviešu-makslinieču vadītās galerijas LOW komandai. Viņas darbi ir iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Eimandas Zeinas kolekcijā, kā arī vairākās privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs. Ziemele ir Purvīša balvas 2021 laureāte.

 

 

 

 

Tālākai informācijai par piedāvātajiem mākslas darbiem aicinām sazināties ar Elīnu Drāki, rakstot uz elina@kim.lv vai zvanot + 371 29147500.

 

Kim? dalību June Art Fair atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds.