Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Krišs Salmanis “Bezmiegs”

Sākot ar 4. septembri, Balto nakti, līdz 3. oktobrim Kim? / VKN galerijā būs skatāma Kriša Salmaņa izstāde „Bezmiegs”.

Izstāde centrējas ap trīs eksperimentālās animācijas darbiem. To noskaņa tuva neomulīgam sapnim, kad vienkāršas darbības kļūst neuzveicamas un staignas. Ķelnes Mediju mākslas akadēmijas aspirantūrā studējošais mākslinieks darbu pie izstādes sācis 2009. gada rudenī. Izstādē eksponēta animācijas cilpa, instalācijas veidola variācija par vēsturisko kustīgo bilžu aparātu zootropu, kā arī dažādas refleksijas par situācijām, no kurām šķietami nav izejas.

„Sarežģītais veltīgums” – tā ir  animācijas cilpa, kurā mākslinieks griež matus, bet tikmēr aug bārda. Kad mati nogriezti, viņš ķeras pie bārdas dzīšanas, bet pa to laiku atkal izaug mati.  „Bezmiegs”, savukārt, ir versija par zootropu un lietām, kas šķiet vai ir nebeidzamas. Krišs Salmanis izstādē iekļāvis Antonioni filmas „Fotopalielinājums” fotosamazinājumu, savu vienīgo dzejoli „Ciparhaika”, kā arī vairākus citus darbus par strupceļa tēmām ar negaidītiem atrisinājumiem.

Krišs Salmanis (dz. 1977) ir latviešu mākslinieks, kas absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un šobrīd studē Ķelnes Mediju mākslas akadēmijā, (KHM) Vācijā. Izstādēs piedalās kopš 1997. gada, un ir piedalījies grupu izstādēs Baltijas valstīs, Vācijā, Austrālijā, Krievijā, Norvēģijā, Čehijā, Polijā, Taizemē, Lielbritānijā, Slovēnijā. Mākslinieka personālizstādes: „Atrastie” (NOASS, 2009), „Pazudušie” (Rīgas Mākslas telpa, 2009), „Exit” (Atelier am Eck, Diseldorfa, Vācija, 2008), „Zelts, sudrabs, plastilīns” (kopā ar Daigu Krūzi, Rīga, 2006), „100% vilšanās (kopā ar Daigu Krūzi, Rīga, 2004) u.c. Kriša Salmaņa video instalācija „Tveice” izstādīta šī gada Berlināles festiv