Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Lianes Langas lekcija “Hipnotiskais piemineklis”

Otrdien, 1. jūnijā 19:00 ikviens interesents ir aicināts apmeklēt Vācijā dzimušās britu mākslinieces Lianes Langas (Liane Lang, 1978) lekciju / prezentāciju, kurā māksliniece stāstīs pa savu projektu „Hipnotiskais piemineklis” (Mesmeric Monument). Projekts „Hipnotiskais piemineklis” ir video instalācija, pie kuras Langa ir strādājusi savas četras nedēļas ilgās uzturēšanās laikā Rīgā. Māksliniece lekcijā stāstīs par projektu savas līdzšinējās radošās darbības kontekstā, par tā konceptuālajiem un formālajiem aspektiem, kā arī par gūto pieredzi projekta realizācijas gaitā. Komentāru tematikas un mākslinieces daiļrades ietvaros sniegs Lietuvas Laikmetīgās mākslas centra (CAC) kurators Saimons Rīss (Simon Rees). Lekciju atbalsta aviokompānija airBaltic.

Liane Langa veido gan fotogrāfijas un filmas, gan kinētiskos objektus un instalācijas. Mākslinieces radītos darbus vieno mērķis izpētīt objektus kā varas un zināšanu instrumentus. Instrumentālisma un sabrukuma savienojums nekur nav tik uzskatāms kā Langas figurālo skulptūru traktējumā – skulptūras, kuras māksliniece aplūko kā artefaktu, kā kultūras arhetipu, kas apveltīts ar spējām terorizēt vai atgādināt par tradīcijām, būt par fetišu vai tabu.

 

Liane Langa dzīvo un strādā Londonā. Izglītību māksliniece ir guvusi Goldsmitas koledžā (Goldsmiths College) un Karaliskajā akadēmijā (Royal Academy), kuru absolvēja 2006. gadā. Mākslinieces darbi ir izstādīti gan personālizstādēs, piemēram, Kunstverein Heidelberg, T1+2 galerijā Londonā un Offspace Vīnē, gan dažādās grupu izstādēs, piemēram, „Anticipation” OneOneOne galerijā, „Artfutures” Bloomberg Space un „Animations” Kunstwerke Berlinē, un PS1 Ņujorkā. Viņas darbi atrodas Deutsche Bank, The Royal Academy, Saatchi Gallery, Arts Council England, Ernst and Young kolekcijās, kā arī virknē privātkolekciju.

Saimons Rīss (1972) ir dzimis Jaunzēlandē un izglītojies Austrālijā un Jaunzēlandē. Šobrīd viņš ir Lietuvas Laikmetīgās mākslas centra (CAC) kurators un žurnāla „CAC INTERVIU: the quarterly conversation about art” redaktors. Rīss ir publicējies tik dažādos izdevumos kā New Zealand Herald, Auckland Metro Magazine, art & text, Flash Art, Frieze, artUS, Gourmet & Traveller, Australian Vogue Entertaining, Art Asia Pacific, the Sydney Morning Herald, Sculpture, Vogue Casa un Wine Estate.