Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Maijas Kurševas izstāde “Trīskājains gadījums”

No 2010. gada 7. līdz 29. augustam Programmas nr. 14 ietvaros Kim? / VKN galerijā būs apskatāma latviešu mākslinieces Maijas Kurševas (1981) izstāde „Trīskājains gadījums”. Izstāde „Trīskājains gadījums” notiek uzreiz vairākās vietās – Kim? galerijā Spīķeros, Bruņinieku ielā 22 un Andrejsalā.

„Trīskājains gadījums” ir izstāde, kas tiek atklāta romantisku meklējumu rezultātā. Arī nejaušs garāmgājējs var kļūt par mākslas skatītāju, negaidot uzduroties pēkšņi saklausītām skaņām un sekojot tām. Trīs vietas apvieno viens halucinogēns audio stāsts, kas mazliet atgādina dzīvi: „Tomātam kājās bija šorti, bet tik un tā palika auksti. Klāt pienāca vietējais tamborēšanas pulciņa dalībnieku bariņš spīdīgām acīm. Katrs izvilka pa tušas pudelītei, ierāva, izspļāva uz sūnām un sāka tamborēt trīsdesmitvietīgu guļammaisu.” Divi stāsta varoņi redzami Bruņinieku ielas 22 nama vārtrūmē – tās ir „Paštaisītas nepatikšanas”. Andrejsalā, pretī autostāvvietai, netālu no Maijas Kurševas studijas, uz jumta iekārtojušies neapmierināti pūpēži. Viens viņu biedrs, atrauts no kompānijas, sēž Kim?  / VKN galerijā. Galerijā apskatāmas arī 45 šovasar tapušas sietspiedes tehnikā  veidotas grafikas ar visiem absurdā stāsta varoņiem.

Maija Kurševa ir studējusi vizuālo komunikāciju gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Berlīnes Mākslu universitātē (Universität der Künste Berlin). Māksliniece izstādēs piedalās kopš 2004. gada un viņas darbi ir bijuši izstādīti Baltijas valstīs, Beļģijā, Francijā, Itālijā,  Krievijā, Polijā, Ungārijā un Vācijā. Ar mākslinieces izstādi „Grieziens” 2009. gada maijā Kim?  uzsāka publisko darbību. Viņas darbi atrodas topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumā.